Čenda s Janou to nemajú v živote jednoduché. Obaja sú nezamestnaní, Čenda má dlhy všade, kam sa pozrie, a najčastejšou návštevou u nich doma je exekútor. Toto všetko ale zmení farárom požehnaný tiket do lotérie. Rozprávková výhra 176 miliónov korún im otvára dvere do veľkého sveta neobmedzených možností, ale aj k hromade nových kamarátov, ktorí by si radi z výhry odkrojili poriadny kus. A hoci sa to niektorým podarí a vzťah dvojice sa naruší, nakoniec predsa len zistia, že najväčšou výhrou v živote je láska... (Continental film)

blondboss

Česi sa porážajú a porážajú na komediálnom poli a tentokrát padli na ďalšie pomyselné dno. Tento snímok nebol ani vtipný, ani s nejakou odľahčenou atmosférou, s katastrofálnym chovaním jednotlivých postáv, prachsprostými dialógmi a s veľmi zlým a nenápaditým námetom. Petru Hřebíčkovú mám ako herečku rád a ozaj sa jej čudujem, že sa na takýto hnus dala. Toto sa proste fakt nepodarilo. 25 % ()

Pink.Panther

Petra hřebíčková by byla nadějná filmová herečka, kdyby měla v čem hrát. Role tak daleko lépe padne Karlu Zímovi. Dokáži si tohoto herce představit na vesnickém pódiu v obci do 250 obyvatel, co by nadšeného ochotníka. Stejně tak mu sedne nízký level současné tuzemské filmové tvorby, což je snad jediný logický důvod angažmá lehce podprůměrného ochotníka do hl. role celovečerního filmu. V jeho biografii se dočteme že pracoval ve Francii, jako řidič, prodavač nebo obsluha kavárny. Je zajímavé že po navratu do vlasti tíhne k můze filmového umění. Česko je prostě grandiózně velkorysá země neskutečných možností!! Což ostatně dokazuje nejen tento film.____A tu se opětovně otevírá otázka kde se inspirovat nechceme-li se pohybovat v této filmové stoce. Bylo by chybou vzhlížet k špičkové komerční americké produkci nebo k nejlepším nezávislým projektům evropského filmu. Je třeba jít vzhůru postupnými kroky a snažit se srovnat s filmovým uměním zemí Burkina Faso a Zimbabwe, následně postoupit na level Kokosových ostrovů, aby se příští generace českých filmařů mohla alespoň přiblížit filmařským počinům Kyrgyzstánu a Tatarstánu. Cesta to bude dlouhá a bolestná, popřejmě našim umělcům hodně štěstí, budou ho potřebovat. Nakonec žádný učený z nebe nespadl, že... ()

rakovnik

Zlatý "Bohuš". Nevtipný film o buranech, kteří neví, co s penězi, tak z nich lítají jako peří z protrhlého polštáře. Snad jen kromě ironie, co vše si lze za peníze koupit, se míjí příběh účinkem. Hlavní postavy jsou vysoce nesympatické a vůbec jim nezasloužené "štěstí" nepřeji, ostatní kolem nich se vlastně chovají jako hyeny také skoro všichni. Chybí mi náznak pozitivního, když už postrádám i humor. Petra Hřebíčková je zde opravdu ošklivá - o pár hodin dříve hráli v televizi "Bezva ženská na krku", kde je úplně jiná. Jinak mě ale obsazení překvapilo, i drobné role byly zajímavé, včetně hláškujícího Godlova cigána. ()

Malarkey

Vždycky když vidím podobnou českou komedii, tak mi je strašně líto herců. Kdybych se ale nepřiznal, že jsem se párkrát zasmál, asi bych komedii hrozně křivdil. Vtipné to totiž párkrát bylo, třeba nejvtipnější postavou byl místní Stephen Hawking. Zbytek totální tragédie, komedie pro masy, ideálně pro lidi, kterým je jedno, na co koukají, hlavně ať po novinách v televizi něvo běží. A to není urážka, jako konstatování faktu. ()

Spolecenstvi

Náramná podívaná. Byli jsme dnesnv kině a i když jsem původně film odsuzoval k záhubě. Je to úplný opak a též kino sál byl komplet naplněn a bšichni se smály. Dokomce mě to celé dojalo k slzám.mTleskám Produkci, Výpravě, Dramaturgii a Režii. Herci byli bybtáni velmi donře a spousza zcnich vypadá jako američtí kolegové. • Petra Hřebíčková jako Scarlet Johanson. ()

• Když Čenda (Karel Zima) začne přenášet peníze z auta do baráku pomocí kýblů, vezme si nejprve bílý a odnese ho do baráku a hnědý nechá u auta. V dalších záběrech hnědý kýbl u auta už ale není. (SONY_)