Jiný kontinent

• Francúzsko L'Autre continent (viac)

Třicátnice Maria, odbornice na nizozemštinu, je netrpělivá a vzdorná. Její vrstevník Olivier je pomalý, ostýchavý a ovládá čtrnáct jazyků. Seznamují se na Taiwanu. Najednou přichází nečekaná zpráva. Jejich příběh je příběhem o neuvěřitelné síle lásky. A o jejích hranicích ve chvílích, kdy se vše hroutí. Jen Maria ne. (Festival francouzského filmu)

kolemjdouc

Tenhle film asi nejlépe pochopí ten ,kdo něčím podobným procházel reálně,velmi citlivě pojatý příběh dvou milenců kterým vše překazí náhlá nemoc.Kdy ve sprše objeví příznaky že se nemoc vrací a doslova zděšením zmrznou.Samozřejmě že ne doslova ale scénář přikročil i v jiných vypjatých situacích k podobnému kroku.Zhmotnit to co se děje jen v hlavách obou aktérů. ()

popelka595 odpad!

Tenhle film byl zajímavej asi jako diskuse na e-miminu. Příště až si budu na HBO vybírat náhodný film bez ověření tady na čsfd, tak mi vražte pěstí, bude to furt lepší jak hodina a půl utrpení.. ()

klukluka

Zprvu lehkovážná holka se bezhlavě zamiluje do kluka, kterýmu osud rozdal špatný karty. Svůj život začne Marie žít znovu až tehdy, když zjistí, že ji Olivier v podstatě k ničemu nepotřebuje. Milostnou chemii jsem mezi hlavními aktéry nevnímal, zdůvodňoval jsem si to ale tím, že byl zejména Olivier tak výrazně intelektuálně zaměřený. Marie mohla být ale klidně přitažlivější, vůbec bych se kvůli tomu nezlobil. Kde jsou všechny ty krásný francouzský holky, jimiž Francie ohromovala svět? Včera jsem si pouštěl Planoucí duše a tam taky špatný... 😔Takže navodit dojem, že to u nich mělo být hodně o sexu, byl nelehkej, prakticky nereálnej úkol. Přesto to mělo silný momenty a bylo jich dost i na slabší 4 pecky. ()

dalziel

Pretrpieť sa to dalo.Klasická francúzka romantika .Viac problémov ako potešenia.Príbeh oo dvoch ľuďoch ktorí sa stretli len na určité životné obdobie.Asi to tak malo byť. Láska je mocná čarodejka. :-D ()