silentname

Premýšľam kedy som naposledy robil detailné názory na filmy. Pretože "A Room Full Of Nothing" by si asi zaslúžilo trošku väčší komentár. Pokúsim sa k tomu počas víkendu dostať, nakoľko v komentároch (pokiaľ nie je ozaj nutné, alebo si film nezasluhuje moju úctu) sa radšej spoilerom vyhýbam. No tento film by stálo za to rozobrať detailne do spoilerov. Pretože to začne síce ako film, ktorý sme už v minulosti videli, no postupne si vybuduje cestu k ďalším nápadom, ktoré skutočne stoja za to. Mám pocit, že čím to išlo ďalej, tým to bolo lepšie. A to finálne vysvetlenie je veľmi dobre. A budete Barrymu veľmi dobre rozumieť. Pretože dospel som k rovnakému pocitu ako aj on sám. A v tom to aj nechám. Rozoberme si ostatné. Naša hlavná dvojica má podľa mňa medzi sebou dobrú chémiu. Herecky je to zvládnuté veľmi dobre a veril som im obom asi všetky momentky. Možno na pár miestach neboli úplne presvedčiví, no ako celok som to dokázal prijať veľmi dobre. Je zaujímavé, že Duncan Coe sa rovnako staral aj o réžiu a scenár. Neviem ako to presvedčí ľudí, no pre mňa je film dosť originálny na to, aby som dokázal povedať, že stojí za to ho vidieť. Je mi jasné, že je to malé dielko, no presvedčilo ma to viac ako napríklad pár rokov dozadu "Bokeh". Možno ten film pôsobil o niečo realistickejšie, no súčasne bol aj viac nudný. Tu som bol zaujatý v podstate od začiatku do konca. A vedelo to skutočne dobre prekvapiť. Ja film oceňujem, no neviem či by ho ocenili aj ostaní. To je asi najotáznejšie. Hodnotenie: A- ()