stiffyn

Seriál o nelegální migraci, důvodech k ní a o tom, jak to mají migranti vlastně těžký, kdy mnohdy nechají rodinu přes oceán a dokud si nevydělají dost, spojí se pouze prostřednictvím telefonu. Ano, kdyby seriál byl vysílaný v ČR/SR, pravděpodobně by vyvolal pobouření a byl by označen za propagandu. V Británii je na to nahlíženo zdravěji a první sérii Home jsem na BBC playeru zkouknul na posezení. Povedené vtipy a ukázka absurdnosti některých argumentů proti migraci. Dal bych 4*, ale druhá série bohužel ztrácí tempo a působí tak trochu nuceným dojmem. I proto už se rozhodli původně plánovanou 3 řadu zrušit - tím pádem jsme se tedy nedozvěděli, zda se za Peterem nakonec rodina dostane. Jasně, byl tam náznak, ale nechali nám otevřený konec. První sérii ale určitě doporučím. Nejlepší: scéna na poště s vyplácením benefitu; scéna v autobuse, kdy Peter překládá telefonát jiného muslima pro rasistickou cestující PS: Samozřejmě že Peter není migrantovo reálné jméno, pojmenovala ho tak rodina, u které se dočasně ubytoval. Peter Guest, chápeme, haha. ()