Kapitán Stottlemeyer chce, aby mu Adrian Monk pomohol v Las Vegas vyšetriť smrť ženy milionára, ktorá sa uškrtila vo výťahu na vlastnom šále. Polícia to označí za nehodu, ale kapitán je presvedčený, že išlo o vraždu. Bohužiaľ si nepamätá, ako k tomuto záveru došiel, pretože vo Vegas zapíjali s kolegami lúčenie so slobodou. Monk nielenže potvrdí jeho názor, že išlo o vraždu, ale vyhrá späť peniaze, ktoré Randy pri hazarde prehral. (TV Markíza)

Grogan

Vrchol IMHO slabé 3. série. Zase jedna vražda, kde očividný pachatel nemohl vraždit, protože nebyl na místě činu. Randy a jeho problémy s gamblingem vynikající, zpívající kapitán, který je chytřejší než Monk, jen když se pořádně opije, stejně tak. Naopak Natalie se tady ještě moc neusadila, celkově mi tady to její neustálé adorování ze všech stran lezlo na nervy. Záporák mocný, ale nepříliš chytrý (po týdnu se nezbaví lístků, které údajně ztratil nebo nenechá uklidit výtahovou šachtu?). A na úvod zase obrovská náhodička - vražda ve Vegas, daleko od San Franciska, ale naštěstí tam zrovna byl kapitán s Randym na loučení se svobodou. ()

• Keď kapitán spieva karaoke kvôli starej dáme, aby mu prezradila, čo v noci rozprával, v jednom momente prestane spievať a žiada pani, aby mu to už povedala. Mikrofón otočil smerom nadol. V ďalšej scéne už bol mikrofón smerom nahor. (DJ Rocco iNc)