Back Fork

silentname

Asi tento film nikto neuvidí, no nevadí. Venujem mu svoj komentár aj tak, a možno ten niekoho presvedči, aby si ho pozrel. Človek nikdy nevie. "Back Fork" je ďalšou ťažkou drámou zo života, kde vidíme ako jednotlivé udalosti postupne z človeka dokážu vziať úplne všetko. A je niekedy ťažké povedať, kedy je to pre človeka pád na dno. Lebo reálne môžeme stále ísť hlbšie a hlbšie. Stratíte dcéru, vaše manželstvo sa rúca, vaša sestra má problémy, vy sami skončite nakoniec na liekoch a snažíte sa nejako každý deň prežiť. A vlastne to všetko postupne spolu začína súvisieť. Je ťažké sa odraziť z dna, keď k problému sa pridávajú ďalšie a ďalšie. Aj preto dokážeme nášmu hlavnému hrdinovi veľmi dobre porozumieť. Manželka má pocit, že stratu ich dcéry prežíva sama a on je absolútne neemocionálny a nič ho netrápi. A pritom my vidíme, že to tak nie je. Že len nechce stále hovoriť o čiernych veciach a byť nešťastný. Ona sa topí v oceáne žiaľu a čaká, že ju odtiaľ dostane. Pričom on sám vlastne nevie ako v ňom má plávať. Ako sám povedal. Okrem toho je úžasné, že John Stewart priniesol film, kde sa postaral o réžiu, scenár a ešte v ňom aj hrá hlavnú rolu. To muselo byť náročné, ale popasoval sa s tým najlepšie ako vedel. Všetky scénky, všetky momentky a čo sa udeje pôsobí odžito, silno a vie v nás vyvolať reakciu. Osobne mám s filmom len dva vážnejšie problémy. V prvom rade nikdy neuvidíme čo sa ich dcére stalo. Dokopy sme ich videli spolu len v úvode a potom nám už nič neukáže aká bola. A možno by film potreboval tých scénok občas viac. Možno by sme lepšie vedeli pochopiť našich hrdinov a ich stratu. Áno strata dieťaťa je silná a nech je to akékoľvek, tak to bolí. Ale keby vidíme ich život s ňou a mali by sme ju možnosť lepšie spoznať, dokázali by sme tú ich stratu s nimi prežiť ako diváci viac. A potom je tu tempo filmu. Miestami som mal pocit, že to mohlo mať o trošku lepší spád. VIem, že film si potrebuje niektoré veci vybudovať, no miestami som mal pocit, že sa točíme v kruhoch, a že o tomto sme už hovorili. Ale rozhodne si myslím, že ide o silný film, ktorý stojí za to vidieť. Pozrite sa sami a uvidíte. Hodnotenie: A- ()