Mork & Mindy

Komédia / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1978–1982), 39 h 35 min (Minutáž: 25–50 min)

Robin Williams, Pam Dawber, Conrad Janis, Tom Poston, Robert Donner, Jonathan Winters, Jim Staahl, Corey Feldman, Scott Marshall, Jay Thomas, Barry Van Dyke (viac)

Mork (Robin Williams) je mimozemšťan ze vzdálené planety Ork, který byl poslán na Zemi za účelem výzkumu chování pozemšťanů. Přistane v městečku Boulder v Coloradu, kde se seznámí s Mindy, ke které se i nastěhuje a která se mu snaží přiblížit naše "podivné" pozemské chování. (Sofia)

Recenzie používateľa javlapippi k tomuto seriálu (4)

Season 1 (1978) (S01)

Emzák na pobyte u hodne tolerantnej pozemšťanky skúma americkú realitu konca sedemdesiatych rokov a večer bonzuje poznatky šéfstvu. Ako vtipné elementy pôsobia suchopárny otec, akože odvazová stará mať, papuľnatý černoško a excentrický religiózny pošuk. Prvá séria celkom fajn, len Williamsove improvizačné výstupy ma spočiatku mierne iritovali. ()

Season 2 (1979) (S02)

Druhá séria pokračuje tam kde prvá skončila, akurát v znelke pribudli dobové disko grúvy, obchod s muzikou, foter, babka a malý Eugene boli eliminovaní a nahradení newyorsko-talianskym súrodeneckým duom a ich bufetom. O niečo vtipnejšie pôsobí ďalšia náhrada v podobe do lokálnej politiky sa derúceho ambiciózneho bratranca. Z prvej série zostal aj ufrfľaný sused. Williams pokračuje v imrovizáciách, ktoré mi ale prídu lepšie než v prvej várke. Pre mňa najvtipnejšie časti boli Mork na ku-klux-klanskej schôdzi a dvojepizóda s nekrotonskou sexy inváziou pod vedením Raquel Welchovej. ()

Season 3 (1980) (S03)

Tretia séria drží stabilnú kvalitu, osadenstvo sa príliš nezmenilo, vrátil sa sa tata aj s novou choťou, Mindy pracuje v lokálnej televízii, Mork v škôlke alebo družine alebo čo to je, scény s "vtipnými" deťmi mi moc pod fúzy nejdú, našťastie ich nie je veľa. Dobré epizódy boli Mindy na pracovnom pohovore alebo stretnutie s reálnym Robinom Williamsom. ()

Season 4 (1981) (S04)

Štvrtá séria to rozbieha vo veľkom štýle, svadba a svadobná cesta na Morkovu rodnú planétu plus následné pohotové vyliahnutie potomstva. Pribudlo sci-fi motívov, cestuje sa v čase a v závere sa objaví aj mimozemská konkurencia. Bufetári už sa ani nespomínajú, nerudný sused a šialenec Exidor sa objavia len párkrát, tata s babkou trochu častejšie, ale hlavný priestor si uzurpuje okrem Morka a Mindy ich postarší novorodenec (emzáci sa rodia v dôchodkovom veku a postupne mladnú) v čarovnom podaní Jonathana Wintersa. Z netradičného rodinného prírastku vyplývajúce vtipné scény (Mork ako muž v domácnosti, Mindy robiaca kariéru v televízii, junior vyrovnávajúci sa so svetom a školopovinnou dochádzkou) ma bavili asi najviac z celého seriálu, ktorý po štyroch rokoch v najlepšom skončil. ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall