Recenzie používateľa PenelopaW k tomuto seriálu (15)

Tacoma FD (2019)

Sice jsem ještě nedokoukala 3. sérii, ale tenhle seriál naprosto žeru. Co vznikne, když se Kevin Heffernan a Steve Lemme dají dohromady, přičemž zbytek Lizardů jim jen sem tam něco přihraje? Seriál, kde sice nevidíme Jaye Chandrasekhara nebo Erika Stolhanske (Paul Soter se mihne v epizodní roli), zato oplývá starým dobrým lizardovským humorem, který známe z jejich raných filmů. Kdo - stejně jako já - nemůže z paměti vytěsnit nepovedené Supertroopers 2, ať si spraví chuť tímhle sympatickým počinem, kde všechno funguje tak, jak má. Parta hasičů na 24. stanici v Tacomě nemá co dělat, a tak si krátí službu vymýšlením různých fórků. I když jsem zprvu měla problém s Ikeovou postavou, celé složení funguje naprosto výborně, mezi herci je chemie a z celého seriálu je cítit, že si natáčení neskutečně užívali. * I'm Eddie Penisi! * ()

On the Hot Seat (2019) (S01E01)

Tohle jsou pro mne Broken Lizards tak, jak je znám, a to seriál píšou jen dva z nich. (Nutno říct, že ti dva nejoblíbenější.) Je to lehce potrhlé, je to místy nekorektní, ale je to vtipné a mně se to líbí. První díl se točí kolem záchrany alpaky a soutěže o výrobky z vlny, nekoná se žádné představování hrdinů, ale divák je rovnou vhozen do situace a postupně je všechny poznává. Lehce natvrdlý Ike na steroidech, který mi z promo fotek byl nejméně sympatický, mě nakonec hodně bavil, stejně jako Andy nebo Granny. Lemme s Heffernanem, kteří sami hrajou s velkou chutí, si zjevně na castingu dali záležet, protože chemie mezi hrdiny funguje. Samozřejmě mým oblíbencem se ihned stal Eddie Penisi - Lemmemu prostě role těch rozkošných grázlíků s nevinným kukučem sedí nejvíc. Takhle si představuji Maca ze Supertroopers po letech - neztratil ani chlup ze svého kníru, na spáncích možná šediví, ale pořád je připraven pro každou špatnost. Kevin Heffernan tu tentokrát hraje klaďase (pozor: tohle není Farva, ale spíše Landfil / ten chlápek z Klubu hrůzy) a je znát, že s Lemmem tvoří dvojku i v soukromém životě a pořád je to oba baví. Seriál jsem sháněla těžko, ale rozhodně nelituji a jdu na další díly. ()

Cop Wars (2019) (S01E02)

Trochu mi to místy připomínalo první Supertroopers (rivalita mezi státními a obecními poldy), až na to, že hasiči jsou tu mnohem víc cool. Po shlédnutí přemýšlím, zda ta vsuvka s hasiči na konci Supertroopers 2 byla jen náhoda nebo promyšlená reklama na Tacoma FD. ()

A New Hope (2019) (S01E03)

Konečně se pořádně seznamujeme s Lucy, která tvoří nedílnou součást týmu. Tahle epizoda mi přišla slabší, ačkoli úvodní sekvence evakuace domu s únikem plynu, která skončila záchranou a resuscitací kočky, byla perfektní. Eddie Penisi rulezz! ()

Training Day (2019) (S01E04)

Epizodní výstup Paula Sotera potěšil, i když se nemohu zbavit dojmu, že ze všech Lizardů tenhle hraje vždy největší kretény a šmejdy (což tenhle díl jen potvrdil). Genderově a politicky korektní mluva a opatření mne bavily velmi, zejména ve scéně na požárním žebříku (která je k vidění i na youtube). Doufám, že ten spratek ze studny bude ještě po zásluze potrestán. ()

The B-Team (2019) (S01E05)

Ó, jak jsem Andymu v tomhle díle rozuměla. Znalcům Lizardovských filmů jistě neunikne výskyt dalšího známého herce (jeden z synů barona von Wolfhause). ()

Full Moon Fever (2019) (S01E06)

Tenhle díl byl trochu slabší, ale uznávám, místy jsem se nasmála. ()

Where's the Beefcake (2019) (S01E08)

Tenhle díl byl slabší, a i když se mi líbilo závěrečné uložení kalendářů do deposita, tentokrát jsem byla spíše rozpačitá. Ačkoli, to jak si naolejovaný Eddie natloukl o stůl, mě potěšilo natolik, že jsem si to pustila dvakrát. ()

I'm Eddie Penisi (2019) (S01E09)

Mám slabost pro Lemmeho, který zase hraje roztomilého grázlíka, kterému všechno projde, a to i brousení manželky šéfa policie. Eddie se vyvlíkne i z charitativního zápasu v boxu a hasiči, s výjimkou Lucy, utrží porážku. Škoda, tohle škádlení mezi konkurenčními partami, okořeněné navíc nevěrou, by na delším časovém úseku asi vyniklo víc, v krátké stopáži seriálu to nebylo úplně ono. Ale Eddie Penisi u mne stále vede. ()

Whodunit? (2020) (S02E03)

Utvrdila jsem se v tom, že není dobré sledovat seriál jedním vrzem, ale dát si trochu pauzu. Díky tomu jsem si díl, v němž na stanici hledají záhadného bloggera, který vynáší informace o ostatních na veřejnost, užila a vychutnala se všemi absurdními momenty, které Heffernan a Lemme vymysleli. Nejvíc mě samozřejmě pobavilo strefování se do Eddieho, který MÁ komplex Petra Pana, i Ikova snaha dokoukat si seriál o zálesákovi z 18. století. Ovšem samotný začátek epizody s břichomluveckou loutkou byl také luxusní. Pointa pak byla už jen třešinkou na dortu. ()

Lucy Wants a Friend (2020) (S02E04)

Tak trochu jsem čekala, že se s hasičky Delilah vyklube lesbička, která si všechen Lucyin zájem vykládala jinak. Andyho mi bylo vyloženě líto. Eddie nezklamal a vcelku jsem zajímavá, jestli s Lindou ještě něco bude. V úvodu epizody jsem zahlédla staré dobré Lizardy, tennis ball považuji za tichou poctu střílení do suspenzoru v SuperTroopers 1. ()

The Big Chill (2021) (S03E03)

Šéf McConky jde po třech letech na zubní prevenci, velice nešťastně těsně před každoročním klání ve vaření chilli. Každý z hasičů má svůj recept, dokonce i Ike se hodlá zapojit se strýčkovým chillil, a o vítězství tentokrát hodlá bojovat i zasloužilý veterán a 7násobný vítěz Eddie. Lucy vše natáčí na sociální sítě a jen krůček jí dělí od toho být slavnou influencerkou. Scény s Terryho dentistickými potížemi byly na hraně, nechutné tak, jak tvůrci zamýšleli, a v tomhle kontextu bylo naprosto nejodpornější zjištění, čí kartáček šéf příležitostně používá. ()

How I Met Your Mother (2021) (S03E04)

Vyprávění o tom, jak Terry potkal Vicky ve třech verzích - jak si celou věc pamatuje šéf McConky, jak si ji pamatuje jeho ne-kamarád Eddie a jak to bylo doopravdy. Za mne nejlepší sledovat vývoj Eddieho účesu a přiznávám, že i já bych si nejraději na jeho vlasy sáhla. ()

Carpet Diem (2021) (S03E05)

Všechny palce nahoru za to, že si Steve Lemme prosadil do Eddieho výčtu žhavých ženských vlastností svoje vlastní preference, zejména náklonnost k Patricku Swayzemu. Kdo neviděl, doporučuji na youtube video, kde vypráví o tom, jak se se svým idolem setkal. Třešinkou na dortu je pak Eddieho non-flirting flirting breakové vystoupení v breaking room. Divím se, že scénáristé víc nevytěžili z výcvikového antiharassment tábora, ten si přímo říká o zparodování á la Dirty dancing. ()

Rise of the Machines (2021) (S03E06)

!!! SPOILERY !!! Výraz přemýšlení rodiny Penisi je opravdu příšerný, ale na mé náklonosti k Eddiemu se stejně nic nemění.  Snack-o-tona mi bylo líto, dokud jsem neviděla samotný závěr epizody, kdy z něj šla vyloženě hrůza. Nejsem si jistá, ale ten hoch, co s ním odešel, nebyl to ten spratek, co tyranizuje hasiče v předchozích epizodách a kterého zachraňovali ze studny? Vynikající díl parodující snímky, v nichž se roboti vzbouří a vládnou lidstvu. Co jsem viděla Terminátora a poznala, co dokáže SkyNet, mám z moderních technologií, které jsou chytřejší než já, respekt hraničící s obavami a Inferna tyto mé obavy jen potvrzuje. ()