Urutoraman Gaia: Gaia yo Futatabi

• Japonsko ウルトラマンガイア ガイアよ再び (viac)

Od událostí seriálu Ultraman Gaia uplynulo už pár let, a jak Gamu Takajama, tak Hiroja Fudžimija už nemají schopnost transformace v Ultramany a žijí běžným životem. Budou však nuceni se ještě jednou stát nositeli světla Země, protože z hlubin moře se vynořuje monstrózní Gakuzom - poslední člen nestvůrné armády jejich dávného nepřítele. (Israha)

Israha

Když vám tři roky po skončení vašeho oblíbeného seriálu vydají bonusovou dvouepizodu, jste nadšení z návratu starých dobrých postav a nostalgie vám intenzivně brnká na duševní strunky...pokud však takovýto bonus nedokáže nabídnout nic víc, než tu nostalgii, jeho hodnota s odstupem let zcela vyšumí. A přesně to je případ Once Again Gaia. Umím si představit, že vidět to opravdu až po třech letech od dokoukání původní série Ultraman Gaia, byl bych spokojený a mávl bych rukou nad tím, že se jedná o průměrnou a ničím nezajímavou stórku, kde se naši dva hrdinové naposledy promění v Ultramany a ještě jednou zachrání Japonsko. Ale v přímé návaznosti na seriál tento DTV film nefunguje. Jsou tu dobře udělané klasické tokusatsu efekty a vcelku koukatelná bojová scéna, ale tím to končí. Neinvenční nastavovaná kaše. ()