Obrovská prílivová vlna cunami, ktorá sa valí z mora priamo na Miami, prináša so sebou nielen záplavy a skazu, ale aj ďalšiu mohutnú vlnu - vlnu zločinu. Úrady majú desať hodín na evakuáciu obyvateľstva. V chaose a panike pri hromadnom úteku ľudí z mesta zavraždia dvoch mužov. Podľa výzbroje, nájdenej na mieste činu, však obete plánovali prepadnúť veľkú banku! (TV JOJ)

Grogan odpad!

Jedna z epizod 3. série, která ukázala strmý úpadek seriálu, jeho odklonění od původního konceptu CSI a přiblížení béčkovým seriálům. Kriminalistickým metodám je tu věnováno minimum prostoru, zato zde máme dramatické záchrany lidí při bankovní loupeži, při tsunami, v budově, která má každým okamžikem vybuchnout... Taky tu máme stereotypního záporáka, který je odhalen během prvních deseti minut a pak už jen zbývá nashánět co nejvíc důkazů, takže jakýkoliv prvek překvapení zde zcela chybí (až na to, kolik bezvýznamných poskoků k loupeži má). A Horacio a ty jeho dramatické postoje mi už lezou krkem, je to v podstatě takový rádoby Walker, jen neumí kop z otočky, jenže z Chucka alespoň šel respekt, že kdyby dal ránu, tak se protivník už nezvedne, Horacio v saku má jen plnou hubu planých siláckých řečí ("já vás dostanu") a působí dojmem, že při rvačce by s ním kdekdo vymetl podlahu. A ten konec, jak za doprovodu dramatické hudby dojíždí v čele flotily zatknout záporáka, tak by si člověk přál, aby ten záporák rychle vytáhl zbraň a střelil mu jednu mezi oči. Za takový originální prvek bych dal 5 hvězd, takhle musím dát odpad. Na co tam mimochodem byla ta linie s tvrdohlavým dědou nového kriminalisty Wolfa? Jestli to měl být způsob, jak nás sblížit s novou postavou, tak u mě to krutě nevyšlo.... ()

• Horatiovi (David Caruso) v hovore je oznámené, že výbuchy začnú o 5 sekúnd. Po tomto hovore uplynie aspoň 20 sekúnd, kým dôjde k nejakému výbuchu. (Pat.Ko)
  • Keď CBS znovu odvysielala túto epizódu 17. apríla 2006, epizóda bola reeditovaná tak, aby dej zobrazujúci tsunami a odhaľujúce telá na cintoríne (spolu s dôkazmi o vražde) bol vynechaný. (Pat.Ko)
  • Tamara Taylor, ktorá v tejto epizóde stvárnila Dr. Leslie Harrisonovú, je dobre známa z ďalšieho krimi seriálu - Kosti (2005), kde hrá Camille Saroyanovú. (Pat.Ko)