Star Trek: Vesmírná loď Voyager

USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (viac)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (130)

Tělesná pouta (1997) (S04E12)

O posmrtém životě už jedna epizoda byla v první sérii. Pár vtipů se Sedmou to nezachrání, ale aspoň to není odpad. Budete asimilováni - Teď nemám čas, možná později. ()

Chvíle bdění (1998) (S04E13)

Moc pěkný nápad, akorát rok před Matrixem, bohužel klasicky voyagerovsky odfláknutý :-(. A je to oficialní, Kim je první gay ve Star Treku, taková ošklivá noční můra. ()

Zpráva v láhvi (1998) (S04E14)

Hahaha, velká sranda, jedna z nejvtipnějších epizod Star Treku. EMH². Škoda, že je to taková blbost a scénáristi asi ani nevěděli, co to takový počítačový program je. Celý díl je spíše parodie na Star Trek, ale mimořádně povedená. Mimochodem, v televizním vysílání vstoupili Romulani do války s Dominiem o pouhé tři měsíce později v DS9 In the Pale Moonlight. I'm a doctor, not a commando ... I'm a pilot, not a doctor ()

Lovci (1998) (S04E15)

Takže Katherin je volná? To bude mít Q radost. No Hirogeni už nejsou tak srandovní jako v předchozím dílu, ale sluší jim to! Mělo tam být víc Hirogenů a méně dopisů. ()

Kořist (1998) (S04E16)

Seven tam skutečně není jen na okrasu. ()

Hra na zabíjení, část první (1998) (S04E18)

Epizoda Nejdesedostatzesimulátoru dvěstěpadesátá druhá. Tohle mají být ti samí Hirogeni z předchozích dílů, kde vykosťovali své oběti? Tady tak akorát chlemtají holovíno, poslouchájí Sedmou a nějakého árijce a Kima tam nechají pobíhat bez dozoru, aby mohl kdykoli aktivovat Doktora. A taky se nějak zmenšili. Pod pojmem pozorování kořisti si asi představují pozorování, jak luští kódované informace britské tajné služby, to se bude Hirogenům ve vesmíru jistě hodit. Chápu, že by mohli najít zálibu v simulátoru (viz úvodní scéna), ale posádka s nějakým implantátem (kde se vzal?) působí tak hrozně prvoplánovitě (chceme posádku bojující proti esesákům ...). Už z těch holodílů a holopostav (kromě Doktora) mám holofobii a scénáristi by zasloužili na holou. A to jsme teprve v půlce seriálu .... ()

Hra na zabíjení, část druhá (1998) (S04E19) odpad!

Holografický fetus, aha. Hirogeni dokázali ovládnout loď, vsugerovat posádce jiný život, ale nedokážou vypnout debilní simulaci. Ono to teda jde, ale jen s devítiminutovým odpočítáváním. A proč pak Hirogeni uzavřeli příměří, když jim zůstali reálne zbraně, zatímco posádka o ty holografické přišla? To dá rozum přece, je to sci-fi. ()

Směrnice Omega (1998) (S04E21)

Já nechci pořád rejt, ale 300 000 km² (rozloha Německa) zničeno a páni vědci mají v epicentrum zranění jako od petardy ve flašce? A jak vlastně dopadli, vyhodili je do vesmíru, aby nemohli experiment zopakovat? No ještě víc mi vadí představa, že Voyager ukradne něco cizí civilizaci, jen tak aby to mohl zničit. Janeway si holt umí dělat přátele. Za dvě jen kvůli Seven. ()

Nezapomenutelná (1998) (S04E22) odpad!

Pan scénárista se večer ožral, ráno se probudil s cizí rašplí a nemohl si vzpomenout, co se stalo. A tak aspoň napsal ve značně idealizované formě epizodu Voyageru, na kterou já s radostí zapomenu. ()

Živý svědek (1998) (S04E23)

Konečně vysvobození po sérii podprůměrných až vyloženě špatných dílů. Jak jinak kvůli Doktorovi a "alternativní" posádce. Epizoda vychází z logického předpokladu, že program lze zálohovat a duplikovat, což je v rozporu s předchozími nesmysly (nahráním Doktora do přenosného holoemitéru či vysláním do alfa kvadrantu program zmizí). Watch your mouth, hedgehog! ()

Sama (1998) (S04E25)

Chápu, že Doktor a Sedmá jsou nejlepšími postavami Voyageru, ale čeho je moc, toho je příliš ... ()

Voják (1998) (S05E02)

Ne rozmontovat Voyager ()

Extrémní riziko (1998) (S05E03)

Chtělo to víc Malonů a míň nesmyslů s B'elannou. No aspoň ukázala skákací kozy. ()

Z masa a kostí (1998) (S05E04)

Mohlo to být ještě lepší (věrohodnější), kdyby do toho nemotali 8472. Ti byli tak úplně jiní a najednou se chovali jako tuctová startrekovská humanoidní rasa. ()

Bylo nebylo (1998) (S05E05) odpad!

A máme tu nový rekord. Odpad ještě před úvodními titulkami a ve zbytku jsem o tom nezapochyboval ani na sekundu. Už aby někdo vytrhnul ten holoemitor z holodecku a narval ho Neelixovi do * ()

Hlasy (1998) (S05E07)

Sedmá pářící se s B'elannou? Takový potenciál ta epizoda měla. ()

Nelidské metody (1998) (S05E08)

Úžasné, jak je jednoduché vytvořit hologram, zvládlo by to i osmileté dítě a snad i dokonce scénárista Voyageru, ale změnit podobu a osobnost už nelze. Kdyby tam byl pravý Cardassian, tak by se to dalo pochopit, ale další holografické moralizování už je úděsné. A Tuvokova zvrácená logika? Potřeby jednotlivce převažují potřeby většiny? ()

Třicet dní (1998) (S05E09)

Extrakcí kyslíku z vody se zvýšila její hustota a začalo to drtit zařízení uprostřed. OMG. Námět s oceánem dobrý, ale totálně nedomyšlený, včetně toho co měl Paris udělat. ()

Kontrapunkt (1998) (S05E10)

Tak trochu Columbovská epizoda včetně naivního závěru. ()

Skrytý obraz (1999) (S05E11)

Celá epizoda je posazena špatně. Nebylo to vůbec těžké rozhodnutí. Bylo to poměrně jednoduché a Doktor to podělal. Ženy na lodi vždy první, navíc, když jsou na Voyageru v menšině. Krásná mladá micka, která by mohla splodit na dlouhé cestě spoustu potomků (v každém druhém díle někoho z posádky zabijou) nebo nudný otravný Kim, který profesně jen dubluje B'elannu a Parise a především gay, který odmítl i největší sexbombu v delta kvadrantu. Jsem stejně rozhořčený jako Doktor, protože svým rozhodnutím zhoršil kvalitu seriálu. ()