Kruk

Poľsko, (2018–2022), 15 h 12 min (Minutáž: 40–55 min)

Scenár:

Jakub Korolczuk

Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Anna Nehrebecka, Jerzy Schejbal, Marcin Bosak, Mariusz Jakus, Norbert Janecki (viac)

Děj příběhu je zasazen do polsko-běloruského příhraničí, odlehlého a korupcí prolezlého koutu Evropy. Ve zdejším dětském domově, jehož chovanci museli být k dispozici místní pánské honoraci, vyrostl i Adam Kruk. Po třiceti letech, už jako špičkový kriminalista, se sem vrací rozkrýt rozsáhlou síť pašeráků. Dostává ale ještě jeden úkol – najít uneseného vnuka místního podnikatele. Netrvá dlouho a Kruk si uvědomí, že únos chlapce má spojitost s dávnými událostmi, které se odehrály v dětském domově. (Skylink 7)

Recenzie používateľa sochoking k tomuto seriálu (3)

Kruk (2018)

Surové, drsné, temné a depresívne! Výborná kamera, pod ktorou je opäť podpísaný skvelý Jan Holoubek. Chlapík sa vracia do miesta bydliska, kde vyrastal a kde teraz, ako komisár, ide vyriešiť únos malého nevidomého chlapca, vnuka miestneho oligarchu. Prenasledovaný démonami minulosti začne odkrývať zlo, ktorého následkom sa snaží neustále čeliť. Výborný Michał Żurawski by si zaslúžil za tento výkon Oscara. Ja len čumím, že toto ešte nikto nepreložil do sk, alebo do cs . Toto hravo strčí do kapsy aj zvučné hollywoodské kúsky. ()

Czorny woron nie śpi (2021) (S02)

Výborne temné, depresívne a psychologické, ale rovnako miestami i nudné. Jednotka sa mi páčila viac. Rozhodne očakávam trojku! ()

Jak tu ciemno (2022) (S03)

Trojka Kruk má pomalý rozbeh, ale tak husté finále, že som od napätia ani nedýchal! Tretia sezona je asi najpremakanejšia dramaticky, ale i príbehovo. (Boha, vo mne to vrelo nahovado!) Po tom, ako mu zabili v dvojke ženu, utiahne sa Kruk na samotu spolu so svojim malým synom. No a z tejto izolácie vedie svoje súkromné vyšetrovanie po vrahoch. Myslím si, že Poliaci svojimi krimi sériami už dávno dobehli škandinávcov. Kruk je tiež toho dôkazom. 100% ()