Sheena667

(festivalový názov)

Vadim je prostoduchý automechanik. Společně se ženou sní o koupi náklaďáku, díky kterému by mohli vydělávat na odtahování nabouraných aut z nedaleké silnice, označené kvůli věčné námraze jako „cesta smrti“. K vytouženému vozu zajišťujícímu stabilní a solidní výdělek jim chybí ještě něco málo nastřádat. Proto Olja jako protřelá pošťačka prosvěcuje výherní losy a Vadim vyhlíží na stránkách evropských autobazarů dostupný vůz. Jenže při jedné z takových online výprav se ocitne na stránkách erotických služeb, ze kterých se na jeho počítači zapomněl odhlásit bratr. Paralelní svět placené slasti a vášně pokoří nezkušené smysly ruského provinciála, který se neprodleně a beznadějně zamiluje do kučeravé webcam girl z daleké Georgie. Vadim sice nemá jasno v tom, jestli je to Gruzie nebo Amerika, ale jedno ví jistě, bez téhle dívky dál žít nemůže. (Letní filmová škola)

Hellboy

Nemohla mi nevyvstanout na mysli vzpomínka na drsný film Ulricha Seidla Ráj: Láska, který se zabývá podobným tématem, ale oproti tomuto snímku jde na dřeň a příběh dotahuje do hořkého konce, zatímco autor tohoto filmu jako by se bál dotáhnout rozehrané osudy až do konce a nabídne divákům otevřený konec, který nemůže uspokojit asi nikoho. ()

klukluka

Vadim je provozovatel malé autodílny, jehož velkým životním štěstím je milující přítelkyně. Přesto si vytvoří závislost na internetovém sexuálním chatu. Do kopru jdou jeho úspory, plány i vztah. Film je poměrně nekompromisní artová záležitost, ztvárněním rozhodně žádný mainstream. O to víc mi vadila závěrečná berlička, která snad měla natvrdlejší diváky utvrdit v tom, že Sheena667 to s Vadimem opravdu nemyslí úplně upřímně a dobře. Do toho to typicky artově pomalé tempo a výsledkem je mých 60 procent. Nezatracuji to, ale ani nevelebím. ()