VOD (2)
Série(5) / Epizódy(30)
Obsahy(2)
Mladé dívky a chlapci usilují stát se zdravotníky a pomáhat druhým v poválečném Dánsku... Dánsko, roku 1952. Několik let po konci II. světové války se zdravotnictví potýká s akutním nedostatkem sester, a proto se odvážná ředitelka zdravotnické školy v městečku Frendenslund rozhodne pro odvážný experiment – poprvé v dánské historii otevře škola své dveře i mužským studentům. Rozšíření řad v dosud ryze ženské profesi má své příznivce i odpůrce. Na škole se ale schází pestrý kolektiv nadšených mladých lidí, které i přes jejich rozdíly pojí touha pomáhat a prožívat společně studentská dobrodružství... Romantický dánský seriál byl opakovaně nominován na Dánské filmové ceny a setkal se i s velkou popularitou u domácího publika. V hlavních rolích uvidíme výrazné tváře mladé generace dánského herectví – vedle Molly Blixt Egelindové například Mortena Andersena nebo Katrine Greis –Rosenthalovou. (Česká televize)
(viac)Hrajú
Per Møllehøj Larsen
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Asta Kamma August
Švédsko
Najlepšie seriály:
Kráľovstvo (1994) (seriál)
Špinavý byznys (2016) (seriál)
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Morten Hauch-Fausbøll
Dánsko
Najlepšie seriály:
Most (2011) (seriál)
Vražda (2007) (seriál)
Unášaní búrkou (2017) (seriál)
Christine Albeck Børge
Dánsko
Najlepšie seriály:
Klovn (2005) (seriál)
Most (2011) (seriál)
Výkrik bez ozveny (2020) (seriál)
Lotte Andersen
Dánsko
Najlepšie seriály:
Most (2011) (seriál)
Vražda (2007) (seriál)
Špinavý byznys (2016) (seriál)
Andrea Heick Gadeberg
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Vyvolená (2022) (seriál)
Lars Malmquist
Najlepšie seriály:
Gentleman Jack (2019) (seriál)
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Greyzone (2018) (seriál)
Hans Holtegaard
Dánsko
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Rukojemníci v tme (2017) (seriál)
Dicte (2013) (seriál)
Ken Vedsegaard
Dánsko
Najlepšie seriály:
Vražda (2007) (seriál)
Unášaní búrkou (2017) (seriál)
Rejseholdet (2000) (seriál)
Peter Clement Marott
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Kai Selliken
Nórsko
Najlepšie seriály:
Vražda (2007) (seriál)
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Rukojemníci v tme (2017) (seriál)
Marie Askehave
Dánsko
Najlepšie seriály:
Vláda (2010) (seriál)
Vražda (2007) (seriál)
Unášaní búrkou (2017) (seriál)
Nina Marie Birk
Najlepšie seriály:
Špinavý byznys (2016) (seriál)
Výkrik bez ozveny (2020) (seriál)
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Mikael Birkkjær
Dánsko
Andreas Berg Nielsen
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Rita (2012) (seriál)
Jens Sætter-Lassen
Dánsko
Najlepšie seriály:
Vláda (2010) (seriál)
Špinavý byznys (2016) (seriál)
1864 (2014) (seriál)
Helena Fagerlin Widenborg
Dánsko
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Rita (2012) (seriál)
Morten Rose
Dánsko
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Severské vraždy (2020) (seriál)
Jimmi Holm Andersen
Dánsko
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Dědictví (2014) (seriál)
Až vše pokryje prach (2020) (seriál)
Olaf Højgaard
Najlepšie seriály:
Zdravotní škola (2018) (seriál)
Rita (2012) (seriál)
Greyzone (2018) (seriál)