JamesSi

Cituji z IMDB: "Tohle je skutečně reinkarnace Ježíše Krista ve formě animovaného seriálu. Pokud jste tohle mistrovské dilo neviděli, opravte to před vaším nanebevzetím." Je tohle dílo pěveckého Don Chuána na kterého ženy už neletí a tak si je musel naanimovat? Ano! Italský pěvec z 80. let Adriano Celentano natočil o sobě osmi hodinovou cyberpunk epiku, kde se pasuje do role zachránce světa, civilizace a bojovníka proti bezpráví na všech místech. Už jen koule začít toto "dílo" záběry z 11. září a z Osvětimi... Není divu, že se to stalo mezi italskými animačními fanoušky memem, kdy sérii doporučovali jako největší dílo od Danteho Inferna. A stálo to jen 26 milionů eur (!). Příběh: Adrian byl pouhým hodinářem, poetou, poradcem k lásce - odkud si ho rockový zpěvák Johny Silver(hand?) vybral z davu, jako člověka, co zkusí zpívat na jeho koncertu. K nelibosti Johnyho, však Adrian zazpívá takovou proti-totalitní píseň, že nejen dav zvlhne, ale i vyhodí všechny pojistky ve městě. Police, korporace a všichni ti hajzlové začínají tedy "Hodináře" hledat. Pak se víceméně dějí náhodné zázaky, které Adrian udělá, zatímco sledujeme zlé "konspirátory", kteří na něj šijou léčky. Zachrání uprchlíka před hajzly, zachrání ženy před znásilněním od motorkářů, zbaví se reklamy, která kompletně zahaluje milánskou katedrálu a vzbudí revoluci, která rozbouří celou Itálii. Jo a taky se převlíká za liščího superhrdinu. Ačkoliv to podle komentáře vypadá, že jsem z toho nadšený - je to spíš na úrovni fascinace něčím egem, než samotnou kvalitou díla. Velmi často scény nikam nevedou, je to zmatek, nechápete rozhodnutí postav, animace je nekonzistentní a střih přinejlepším zvláštní. Adrian je tam méně než čekáte, což je asi největší problém zábavy ze seriálu. Nemůžu říct, že bych to většině lidem doporučil, ale jako kuriozitka je to zajímavé. PS.: Jen jedna epizoda viděna s dobrý anglickým překladem, zbytek bohužel za pomoci googla překladače z italského originálu PPS: Pokud chcete vidět zajímavý seriál, který je lepší s podobným vizuálem a tématem doporučuji francouzkého Lastmana od Jérémie Périna. PPPS: Není to ironické, že seriál, kde hrdina bojuje proti totalitním režimům byl na animován v Severní Korei animačním týmem SEK Studio? Just sayin'. ()