The Umbilical Brothers: The Rehearsal

rasttea

Materiál z dílny australských komiků hoden jejich pověsti skvělých rošťáků, kterým není nic svaté, mají obrovskou představivost, um, jsou pohybově, rytmicky, slovně i zvukově nadaní. Pro záznam na DVD tohoto představení oslovili několik zemí a nadšence, kteří by chtěli vytvořit titulky. Měla jsem to štěstí, že jsem mohla vytvořit českou mutaci titulků. Jelikož z bezpečnostních důvodů nám záznam nemohli poslat, měli jsme pouze texty a to se vizuální komediální divadlo překládá hodně špatně. Naštěstí jsme byli v kontaktu a dotazy a otázky mi obratem vysvětlili a když jsem viděla hotový záznam, vše sedělo a bylo to přesně jak jsem si představovala, jen asi na dvou místech z technických důvodů text nebyl dokončen, ale to je oběť techniky. Byla to nezapomenutelná zkušenost a byla jsem neskutečně ráda, že Českou republiku navštívili i osobně a já mohla vidět, jak je představení flexibilní, jak jsou skvělí improvizátoři a jak dokáže být každé představení jiné podle toho, jaké je složení publika. David a Shane jsou skvělí improvizátoři a profíci, kteří dokážou reagovat na aktuální situace a dokáží vytěžit z každé byť nepřipravené situace. Na co já vzpomínám v úžasu je to, že sice jsou na pódiu ve velké míře pouze oni dva a nemají více méně žádné rekvizity, to, jakou mají choreografii, mimiku, a jak na ústa umí vytvořit tisíce zvuků tak reálně, že jsem měla pocit, že pódium bylo plné postav, doplňků, předmětů, zvířat, věcí. Shane a David umí tak živočišně působit, že máte pocit, že se vám dostanou až do hlavy :) Doporučuji o ně při nejbližší příležitosti vidět je osobně nepřijít. ()