Summer Night

silentname

"Summer Night" je pre mňa ako film dosť mix. Myslím si, že nemá to dobre vypracovanú atmosféru, nevie to poriadne udržať pozornosť diváka, no na druhú stranu to adresuje určité myšlienky o mladých a tínedžeroch, ktoré sú v rôznych aspektoch pravdivé. Film mal byť dramédiou, no reálne je to pre mňa skôr drámou. Má veľké množstvo postáv, a postupne som si uvedomoval, že môj záujem o sledovanie sa úplne vytráca. Nedávno som videl a hodnotil film "1/2 New Year". Úprimne môžem povedať, že všetky problémy, ktoré som mal tam by som mohol asi uplatniť aj tu. Možno je pravda, že príbehy týchto deciek sú zaujímavejšie a lepšie prepletené. Možno to ukazuje, že mať 18 až 20 je často pre mnohých zložité a vzťahy sú v tomto čase oveľa komplikovanejšie ako keď máme 25 alebo 30. Ak ideme do vzťahu ako dospelí, už neriešime mnohé problémy, ktoré v tomto filme adresujú naši hrdinovia. VIac-menej už chceme väčšiu dávku istoty a predstavy o živote. Už to nie je svet, kde nezarábame, kde chodíme do školy a chceme vyzerať na úrovni a podobne. Veci sa dospelosťou zjednodušia. Pretože už si môžeme urobiť aj nejaké zázemie. To však nemáme také dobré, keď máme 18. A myslím si, že to film celkom dobre počas jednej noci adresuje. Príbehy viacerých mladých dospelých so svojimi problémami, vo svojich vlastných vzťahoch. A všetci sú iní, všetci reagujú inak a podobne. A spätne keď sa dívam na seba, keď som mal toľko rokov, tak sa mi všetko tiež javilo oveľa oveľa zložitejšie. A myslím si, že tento film to ku koncu aj veľmi dobre adresuje. No to vyváženie jednotlivých udalostí je tu podané veľmi slabo. Prvá tretina je pre mňa vysoko nudná a dokopy som pri nej nakoniec vypol. Druhá tretina filmu trošku viac zamotáva jednotlivé udalosti, no je veľmi pretkaná hudobnými časťami. Myslím si, že kapela hrá celkom dobre, no potom sú to už pokračovania príbehov počas toho ako muzika hrá. A hudba je dobrá, no príbehy sa moc neposúvajú. Sú tam malé posuny vpred, no nejako moc ma neoslovili. Kde film skutočne začne fungovať je, keď sa tie jednotlivé príbehy konečne uzavrú a keď sa konečne myšlienky vyslovia a plne preniknú na povrch. A na poslednú polhodinu ma to skutočne bavilo. No problém je, že človek musí prejsť cez celú hodinu filmu, pri ktorej sledovaní bude mať čo robiť aby nevypol. Ja som na čas skutočne vypol mozog a prestal to sledovať, lebo ma to nebavilo. Ale je super, že si film postupne opäť moju pozornosť získal. Takže nemyslím si, že film môžem odporúčať, no som rád, že časti, ktoré som mentálne vnímal mali nakoniec čo ponúknuť. Možno keby som to sledoval viac by bolo moje hodnotenie vyššie, no možné je aj to, že by bolo nižšie. Nestáva sa mi to často, ale hodnotenie prichádza skutočne na to, čo som videl a vnímal, a čo som periférne niekde vnímal. A ak máte pocit, že by som si film mal pozrieť radšej ešte raz, aby som si naňho urobil názor ako celok, tak ďakujem, ale nie. Druhýkrát sa cez to predierať nechcem. Hodnotenie: C ()

vodkasesemte

What are we doing in the bathroom? If children are the future, we are fucked. Bcs when I ask if you wanna come over my place, the answer needs to be a resounding yes. Na něj zkouší nějakou psychologii. Na todle jsem si musel počkat. Když odhadla, že to mezi nimi jiskří u vchodu, bylo by divný, aby po rozhovoru s ní nabyla opačného dojmu - a pak se utvrdila v tom, že je na tom stejně i on. Není to špatný, má to svoje klady, ale nic, co by te chytlo přímo za koule. Takovej hezkej studentskej filmík. S pěkným obsazením (Elena Kampouris - kvuli ní jsem to stáhnul, ale iniciativu převzala tadle sexy coura - Victoria Justice). I dont date guys who are only sort of into me. Tady jsem. You cant build a house using head for a hammer. I am drunk emotional. But in the darkness realize that in the grisp of love that you are so close to death and that love is the only bulwark against death. We look like a depressing version of a Norman Rockwell painting. I m tired of this town and all the pathetic shit that goes on. You were the first boy I had a crush on. I m gonna go walk Corin home (walk me home). Its mothers jog to worry. But I DO wanna go swimming (a zase, je to tady všude, nebo nad tím minimálně od začátku přemýšlím - yes, I do). You gotta stop being a dickhead. Its genetic. Dads a dickhead. Grandpas a dickhead. Theres no hope for me. Little baby dickhead. The END of a pathetic depressing era. Ten trojuhelníkovej symbol se tam opakuje dost často. Vážně je mezi tím asi spojitost. A buhví čeho jsem si nevšiml, protože jsem ani nic v tomto smyslu nečekal. Navíc to nedokáže správně vyznít, stejně jako samotný plot. Rough night? Come on, this is being alive! Destroyer (horns in it). The Boss. ()

• Natáčelo se v americkém státě Georgia, konkrétně ve městech Newnan a Atlanta. (BMW12)