Malarkey

Nenucená španělská dramedie, která mi svojí náladou a provedením hodně připomínala i současné české komedie, kde herečky hrají prim. Velice pěkné historické prostředí, střelené reakce některých postav a atmosféra pohody na Vás dýchne hned v prvních minutách a udrží si Vaši pozornost až do závěrečných titulků. Takové komedie s vážně nevážně řešeným tématem nikdy neuškodí, coby oddychovka, kterou čas od času potřebuje každý z nás. ()

Aljak

Nemáte pocit, že takýchto filmov je už akosi príliš? Myslím tým filmy, kde sa hlavná postava po krachu vzťahu a výpovedi v práci vracia do svojho rodného mesta, alebo proste len zavíta z veľkého mesta späť do starého dobrého "vidlákova"... Lebo ja mám pocit, že sa z toho stáva už pomaly poriadne klišé. Takže o originalite nemôže byť asi ani reč, hoci väčšinou sa aspoň menia postavy, medziľudské vzťahy a rôzne okolnosti. Príbeh ako taký nebol na zahodenie, ale v takejto konverzačnej dráme jednoducho treba dať oveľa väčší dôraz na kvalitu dialógov (a tá tu chýbala). No a to, že tu bola tak silno presadzovaná žánrová komédia, to bola taktiež obrovská chyba, keďže toto by si priam pýtalo dramatické prevedenie. Takže celé to bolo také akési nemastné-neslané (ani komédia, ani dráma). Nehovoriac o tom, že väčšina postáv mi išla poriadne na nervy svojim egocentrickým správaním. Ja osobne som čakal od Španielov viac (takéto frašky zvyknú v poslednom čase točiť skôr Francúzi). ()

Marze

Je to debut režisérky. Patricia Font has natočila milou romantickou komedii, která potěší publikum s upřímným duchem. Pokud by byl vanilkový pudink film , jmenoval by se In Family I Trust. Má to trochu ekcesivní hudbu ale je to takový dotek magického realismu. Je to natočeno podle románu. Její partner jí podvedl a ona se vrací do rodného města pro pomoc své excentrické rodiny. ()

Aquila

Spíš než komedie romantický film s příjemnou venkovskou španělskou rodinou atmosférou, lehce přeslazený, ale ještě na hranici snesitelnosti. Všichni jsou růžově úžasní včetně mercedesu a povinné kvóty homosexuálních párů, což byla největší dramaturgická slabina filmu. Jakoby tam byli dodáni až dodatečně po finálním scénáři, což by ostatně nebylo ani překvapivé. ()