Hoffmanos

Úvodní epizoda mě dokázala ukecat, pak už to šlo dolů z kopce.. Vesměs nesympatické postavy a jejich osobní problémy, versus zázrak, který by mohl změnit svět. Tyhle dvě témata se tady znovu a znovu porád dokola melou v jednom obřím mlýnku, do kterého tvůrci občas přisypou nějakou artovou složku v podobě snů, za doprovodu náhodně pouštěných písniček z oldschool jukeboxu. Výsledný maglajz se táhne až do momentu, kdy se u otevřeného konce objevé titulky závěrečné epizody. 50% . Pokud mám porovnat s podobným Italským snímkem, tak např. La grande bellezza je úplně někde jinde. ()

JB2203

Mnoho otázek, téměř žádné odpovědi. Je zázrak předzvěstí vykoupení či imperativem utrpení a smrti? Několik výrazných figur tváří v tvář eschatologii Mariánského kultu. Seriál pro úzké publikum vstřícné a ochotné k hlubšímu zamyšlení, seriál ve výrazu a formě moderní, v narativu však opaleskující na hladině zjitřeného (probuzeného) křesťanského mysticismu. Umně zrežírováno, zahráno i nasnímáno. V posledních letech již třetí italský seriál (Všechno volá po spáse, Rocco Schiavone), z kterého jsem byl nadšen. ()