silentname

"Christmas Cupcakes" sa nakoniec ukázal, že aj vianočné filmy plné klišé sa dajú robiť aspoň s troškou kreativity a nápadmi. A ja som prekvapený, že som to povedal. Nemôžem povedať, že by to bol ale super silný film. Sú tu niektoré veci, ktoré film trošku degradujú. Najmä fakt, že postavy, ktoré majú byť zloduchmi filmu (ak sa to tak dá nazvať) sú podľa mňa vysoko otravní a kedykoľvek niečo povedia, tak sa mi pretáčajú v hlave koliečka úplne nesprávnym smerom. Ale čo funguje je podľa mňa väčšina ostatného. Naše dve sestry sú super. Technicky zdatná dcéra Lee je podľa mňa vynikajúca. A pôsobí veľmi veľmi uveriteľne. Príbeh má v sebe nejaké klišé momentky, no na druhú stranu sa zase nebránia tomu ísť cestou, aby to pôsobilo trošku uveriteľnejšie. Súťaž, ktorú tu naše hrdinky absolvujú je podľa mňa celkom v pohode, a musím povedať, že porota ma pobavila. Obzvlášť šéf Pablo. Ten si na úvod šou vychytí monológy, až to začne byť skutočne vtipné. No rovnako je treba povedať, že záver filmu (hoci sme to už videli) nie je zlý. Film dodržuje svoje pravidlá, nenechá všetko veľmi jednoducho doznieť a ukáže, že je aj iná cesta na to, ako sa dá zachrániť niečo, čo skutočne milujeme. A myslím si, že tento film celkom dokáže priviesť aj vianočnú náladu, aj pobaviť (scénka s hygienikom nemá chybu) ale rovnako aj miestami príjemne prekvapiť. Takže ako celok som film videl rád. A tieto vianočné cupcaky budú chutiť celkom dobre. Som spokojný. Hodnotenie: B- ()