Brel – Vysockij – Kryl / Sólo pro tři

(divadelný záznam)
Tanečný / Hudobný
Česko, 2018, 116 min

Taneční inscenace Petra Zusky. Tančí: A. Katsapov, Z. Šimáková, O. Vinklát, M. Wenzelová, J. Kodym a další členové Baletu Národního divadla. Taneční divadlo s názvem Sólo pro tři je strhujícím představením inspirovaným životy a písněmi tří zpívajících básníků 60. a 70. let minulého století – Jacquese Brela, Vladimira Vysockého a Karla Kryla. Tři velcí umělci, kteří, ač mluvili odlišnými jazyky, jako by promlouvali stejnou řečí. Hlasem své doby, hlasem svého národa, ale především hlasem lidského srdce, bez ohledu na čas a prostor. Tento netradiční projekt režiséra a choreografa Petra Zusky, který ušil přímo na míru sólistům i sboru, je ojedinělý svou symbolikou, detailním propracováním námětu a důmyslnou režijní koncepcí. Přirozená symbióza scény, světelného designu a kostýmů, společně s vrcholnými výkony tanečníků, je vskutku velkou podívanou a hlubokým emocionálním zážitkem. (Česká televize)

Aky

Písničky jsou samozřejmě tím nejlepším v žánru. Co už samozřejmé není, je chytrá, vynalézavá a citlivá, hudbě a textům se poddávající choreografie, o špičkových výkonech protagonistů ani nemluvě. Opravdu silný zážitek. ()

Vlkopec odpad!

Brel, Vysockij, Kryl 5 hvězdiček, Zuska 4, Kubala dvojitý odpad. Tak zprasený divadelní záznam jsem ještě neviděl - nesmyslný střih každých pět vteřin. Opravdu smutné! ()

progression

Přiznám se, že tanec/balet není až tak mým šálkem čaje, ale u tohoto představení jsem s výškou hodnocení ani na chvilku neváhal. Výborná choreografie a skvěle sestavená taneční inscenace inspirovaná písněmi a životem tří zpívajících básníků, vyjímečných osobností, které ač ze tří různých zemí, měli mnoho společného a dokázali to velice přesvědčivě "říci". A ti mým šálkem čaje bezesporu jsou (všichni tři). ()