Edge of Winter

• USA Edge of Winter (viac)

Elliot (Joel Kinnaman) žije so svojou ženou oddelene a ich dvaja synovia, Caleb a Bradley, sú preňho tou najlepšou vecou v živote, ktorá sa mu podarila. Kedže majú všetok čas len pre seba, Elliot usúdi, že nadišla konečne tá práva chvíľa na to, aby zo svojich synov učinil pravých chlapov. Odvezie ich 50 kilometrov za mesto za účelom naučiť ich strieľať z brokovnice. Zábava sa však vymkne z rúk a po tom, ako zapadnú autom v hlbokom snehu, zostanú trčať uväznení uprostred treskúcej zimy cez noc v divočine, ďaleko od akejkoľvek civilizácie. Nevinná hra na dospelých sa postupne začne meniť na hru na prežitie a dvaja bratia začínajú zisťovať, že ich otca, ktorého konanie sa stáva čím ďalej, tým nepredvídateľnejšie, sotva poznajú... (sochoking)

DonBraso

Kanadský filmy určitě nevyhledávám,ale u tohoto snímku jsem udělal vyjímku,protože zde hrál Joel Kinnaman,kterýho si budu vždycky už pamatovat jako toho detektiva z The Killing.Pomalé tempo,hromady sněhu a od půlky filmu docela slušná atmosféra,která se rozjela díky jednomu slovo a to je Londýn.Hudební podkres jel víceméně pořád a nenásilně budoval atmosféru.Samozřejmě zde nebylo zrovna košér přeměna táty k synům,která v podstatě se rozjela tak nějak scenáristicky násilně,ale na to člověk brzo zapomněl a docela se i bavil.Nejvíc jsem se bál konce a právem.Auto se prostě najednou rozjelo a konec šmitec.Pro mě docela překvapviá jednohubka,která ví čím chce být.70% ()

Saxos

Bohužel vše působilo nezajímavě, nepřirozeně, nelogicky, přehrávaně. Dobře, taťkovi hrábne, proč ne. Umlátí jednoho z lovců dost daleko od chajdy, všude kolem les kam ho může šoupnout, ale on ho raději odtáhne schovat pod chajdu. Hrozně inteligentní. Hlavně, aby ho mohli klučinové najít a získala se asi zajímavost. Lesem se všichni procházejí, jak indiánský stopař, vždy se bez problémů najdou. Samozřejmě nejvíc v noci. Že by ve třech dnech něco snědli, natož vypili, proč, zbytečný luxus. Nikdo z dospělých ani jedno z aut nevyprostí, ale školák s pětiminutovou praxí kroucení volantem sedne, auto vyskočí ze závěje a happy je tady. Jasně, že za úplné tmy. ()

Martin29

Chlápek se rozvede se svou ženskou jelikož ona má děti a on je nechce tak si najde jiného,kterému děti nevadí. Jelikož jí ty děti udělal bývalý manžel tak mají střídavou péči a jednoho dne je ona k němu doveze. Na výlet je vezme kdesi do divočiny kde se málem jeden z nich utopí oni málem umřou a umrznou v autě, ale dle jeho slov je to zábava. Pak se dozví, že se od něho budou stěhovat do Anglie a nejspíše je nikdy už neuvidí tak mu z toho hrábne a řekne si, že kromě něj je nebude mít nikdo. Slabší thriller o cca 7 hercích odehrávající se v zimě v chatě účel zabavení to ale splňuje 40 procent. ()

toshtoshko

Na základě zdejšího hodnocení jsem se začala dívat na film s očekáváním, že půjde o propadák. Čekala jsem nudu, nelogičnost, nepřesvědčivé herecké výkony, díry ve scénáři, konec typu "došel nám filmový materiál"... Nic takového jsem však nedostala. Po zhlédnutí mám pocit, že jsem viděla solidní komorní psychologické drama, opepřené nepříjemným napětím a zoufalstvím ze stupňující se bezvýchodnosti situace, v níž se postavy ocitly. Skvělá atmosféra zimy tak bezútěšné a nevyzpytatelné jako vzájemná pouta Elliota, Caleba a Bradleyho. Herecké výkony za mě výborné - Kinnamanovi jsem labilního muže odmítajícího se smířit se svým selháním věřila; White a Holland též výborní. (Vykreslení jejich bratrského vztahu považuji za obzvláště povedený aspekt filmu; stejně jako vyobrazení jejich rozporuplného a ne zcela černobílého vztahu k otci). Prožívala jsem pocity lítosti a strachu; nudy nikoliv. Děsila jsem se závěru filmu; ten mne však opět má hrůzná očekávání nenaplnil - zůstal sice trochu otevřený; ale myslím, že řekl dost, a já jej shledávám naprosto uspokojivým... Edge of Winter byl pro mne tedy velmi příjemným překvapením a ve své kategorii rozhodně ne podprůměrným snímkem! Záleží asi zkrátka na tom, které aspekty filmu jsou pro nás jako diváky důležitější a které méně. Vzhledem k tomu, že mně upozadění děje (který zde však byl!) na úkor postav a jejich psychologie nevadí; byla jsem s konečným výsledkem moc spokojená. ()