Horor Kočovníci smrti je celovečerním debutem známého amerického scenáristy a režiséra Johna McTiernana (PREDÁTOR, SMRTONOSNÁ PAST, HON NA PONORKU). Francouzský antropolog Pommier (PIERCE BROSNAN) před svou záhadnou smrtí v nemocnici „vdechne“ vlastní duši lékařce Henleyové. Žena pak v halucinacích prožívá jeho vzpomínky a vydává se na místa, která Pommier navštěvoval. Zjistí, že muž objevil v ulicích Los Angeles tajemné mladé lidi, kteří nepotřebují spát ani pracovat a kteří se zabývají výhradně zločinností. Jde o zlé duchy z nomádských pověstí, o jejichž existenci se antropolog dozvěděl při svých výzkumech. Bytosti zvané Inuádi se zhmotňují do lidské podoby v ulicích moderního velkoměsta a likvidují každého, kdo odhalí jejich pravou identitu. (oficiálny text distribútora)

italka63

Na Pierce se dobře kouká, o tom žádná. Na film už tak ne, patrně se na tomhle béčku podepsala i doba jeho vzniku. Mysteriózní, no, jen kdyby mne těmi ohozy a pozérstvím entity nerozesmály. Zkrátka šel film s touhle tématikou udělat i jinak, první song super, pak už mne hudba doslova rušila. Ovšem nutno přiznat, že některé věci byly udělány slušně. Ta nejlepší s Piercem nakonec, pro holčičí oči excelentní! ()

Morholt

Francouzský antropolog usoudí, že pokud bandička chuligánu jak vystřižených ze Šíleného Maxe, 30 hodin nespí a jen se potlouká po barech a parkovištích, musí to být zákonitě parta strašidel, nejlépe nomádských duchů. Před podivnou smrtí se mu pak ještě podaří posednout (či co) mladou doktorku, která se pak vydává odhalit skutečnost. Zmatené, táhlé, nudné, bez atmosféry. 20% za Pierce Brosnana. ()

panjosef

Hodně zajímavé. Ústřední nápad filmu je poměrně hodně originální, stejně tak neobvyklé tempo a struktura vyprávění. Některé momenty jsou opravdu hodně schizofrenní a znepokojivé, podobné si pamatuji možná tak ještě z Weirovy The Last Wave. Co mi zde občas nabourává dobré pocity z filmu je ten 80's rokenrol a motorkářské vzeření nomádů, ke konci ale už mi to vlastně i sedlo, dotváří to už i tak zajímavě rozčleněný děj. Film na vícero podívání. Čím více se člověku vrací po shlédnutí vzpomínky na něj tím více si uvědomuje jeho kvality. ()

BoredSeal

Vědce Brosnana uterorizují k smrti Nomádi, duchové v kožených hadrech se cvočkama jezdící po okrajových čtvrtích Los Angeles. Tahle věta vám stačí, abyste nestrávili zbytečně 90 minut před tímhle ucouraným filmem s neexistující atmosférou a zastaralým soundtrackem z 80´s. Překvapilo mě, že jde o Tiernanovu prvotinu, škoda že režisér vsadil na to, že cílové publikum vyděsí tehdejší punk/goth vizáž mládeže plus motorky a černá auta. Přestože je hlavní postava Brosnan, tvůrci se snaží ředit děj tím, že Brosnan předá kletbu na doktorku, která divákovi jen zprostředkuje jeho příběh s podivným neuspokojujícím finále, aniž by sama něco ovlivnila. Její postava se nám na začátku filmu obstojně charakterizuje, aby vzápětí bloudila před kamerou v halucinacích a deziluzi a nakonec blábolila rady v Brosnanově domě. Dobové záběry na periférie L.A. jsou fajn, ale jinak ruce pryč, je to jen pro archivní fanoušky. Gratuluju lidem tady, co na ně film tak zapůsobil. :) ()

Rogue

Můj oblíbený režisér proměnlivých kvalit, který velice často trpí výběrem špatných filmů (Basic, 13th warrior), ale na druhou stranu je vidět, že točit umí (Die Hard, Predator), svou prvotinou velmi příjemně překvapil. Nomads jsou imho absolutní pecka s vynikající chytlavou hudbou a průměrným příběhem, který je ovšem zpracovaný a natočený natolik dobře, že je mi úplně jedno, kolikrát už tu něco podobného bylo. Také stojí za povšimnutí, že si Tiernan sám psal scénář... Prostě bomba. ()

• Hlavného hrdinu filmu, Pommiera, mal pôvodne hrať legendárny francúzsky herec Gérard Depardieu, ale keď túto rolu odmietol, angažovaný bol vtedy pomerne neznámy herec Pierce Brosnan, pre ktorého sa film stal vôbec prvou hlavnou rolou v celovečernom filme. (Arsenal83)
  • Druhý film, v ktorom hrá spevák a textár Josie Cotton, a zároveň jediný, v ktorom sa jeho meno objavilo v titulkoch. (m.a.t.o.)