Poldové a nemluvně

Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (viac)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

Recenzie používateľa FuLister k tomuto seriálu (9)

Malorážka (2020) (E01)

No rozhodně mě to bavilo víc než nová detektivka z Ostravy. Všechny postavy docela sympatický i zápletka nebyla zase tak špatná. ()

Chrastítko (2020) (E02)

Jakoby jo, není to žádná velká kriminálka, ale já jsem se docela pobavil a pan Skopal jako důchodce co se jim do toho furt motá je taky fajn. Tak proč ne. ()

Miláček (2020) (E03)

Tohle je asi nejlepší díl seriálu. Fakt dobrý a srandovní. ()

Dort (2020) (E04)

Motiv se sympatickým zlodějem, kterému vlastně policisté fandí, se mi dost líbil. Jinak vcelku povedený díl. ()

Vdovská metoda (2020) (E08)

Radek Holub vyšetřující ztrátu holuba, do toho různí Ptáčci a ptáci, no maglajs. Nemluvně nějak chybělo, ale ono je to asi jedno, i tak docela dobré. ()

Noc s háčkem (2020) (E09)

Satanisti, indiáni, no bylo to zase dost zajímavý. Nicméně, nejlepší roli má asi Radek Holub. Ten je perfektní! ()

Únos jako řemen (2020) (E10)

Tak ženský udělají v Hradci a mezi policíi trochu zmatek. Na durhou stranu jsou ale policajti jsou taky dobrý umělci. "Kolik je hodin? 11.38. To je z tý kamery! Je tři čtvrtě na dvě." A ze tří výjezdových aut jim fungují jen dvě. No nakonec to ale dobře dopadne a ukáže se, že se nejedná o albánskou mafii, ale dámskou rozlučku se svobodou. A tak se zase tak nic nestane, kromě Elišky s počmáraným obličejem. ()

Evina nevina (2020) (E12)

No tak se zdá, že na to nakonec dobře dopadlo. Sice málem zapomněli na Elišku v dětském koutku, ale tak to se stane, když vedete takhle napínavý vyšetřování. ()

Tři králové (2020) (E13)

Tohle byl asi nejvíc crazy díl celého seriálu a asi tak úplně na závěr ani moc neseděl. Místo jednoho nemluvněte rovnou dvě? No inu. ()