Nepohádky

• USA Tell Me a Story
Thriller / Psychologický
USA, (2018–2020), 16 h 21 min (Minutáž: 42–58 min)

Tvorcovia:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Chris Brochu, Danielle Campbell, Kim Cattrall, Zabryna Guevara, Sam Jaeger, Sterling Knight, Billy Magnussen, James Maslow, Dorian Missick, Dania Ramirez (viac)

Seriál "Nepohádky" čerpá inspiraci ve světě nejoblíbenějších pohádek, které přetváří v temný a zvrácený psychologický thriller. V první řadě tohoto dramatu na pokračování, která se odehrává v současném New Yorku, se prolínají Tři Malá Prasátka, Červená Karkulka a Jeníček a Mařenka v epickém a podvratném příběhu o lásce, ztrátě, chamtivosti, pomstě a vraždě. (HBO Europe)

Recenzie používateľa TheEvilTwin k tomuto seriálu (4)

Nepohádky (2018)

To, co ze začátku vypadalo na obyčejné tři dramatické příběhy, se ke konci rozrostlo v obrovskou pavučinu, kde se všechny nezávislé dějové linky spojily na jednom místě a všechny se (nejspíš) uzavřely. Neskutečně seriálu pomáhají kvalitně zahrané postavy, kdy si po pár dílech divák najde cestu ke každé z nich, k tomu super herci ze známých filmů (TVD, Game Night..) a je to. Navíc si všechny 3 příběhy drží svoje tempo, mají drajv a není to (jak běžně bývá), že by byla jedna linie slabší než zbylé. Napětí a otázky, které seriál v poslední třetině pokládá, jsou podané poutavě a do samotného závěru to jde jako drsná a akční vybíjecí gangsterka. S uváděnými pohádkami mi toho moc společného nepřišlo a možná mi přišel takový uspěchanější poslední, závěrečný díl, což je škoda, ale i tak se na druhou sérii těším a doufám, že bude alespoň stejně dobrá. ()

Chapter 2: Loss (2018) (S01E02)

Zatím to není to, co jsem čekal, ale postavy jsou zajímavé, takže se na to celkem dobře dívá s nadějí, že to časem přiostří a 4 zatím samostatné dějové linky se do sebe zapletou víc. Uvidíme dál. ()

Chapter 8: Truth (2018) (S01E08)

Nálož brutálních zvratů a odhalení, dost psycho díl. ()

Série 2 (2019) (S02)

Po vcelku úspěšné první sérii po roce vznikla další, no možná si tvůrci měli trochu počkat a doladit nápad k dokonalosti, protože ve srovnání s první řadou je tato o třídu níž. Zatímco v první sérii byly všechny 3 "pohádky" rovnocenně poutavé a zajímavé, tady prostě dvě úplně zaostávají, skoro vůbec nezaujmou a jsou odstaveny na vedlejší kolej. Naopak kráska a zvíře (popálená zpěvačka) je ale velice dobrá, šikovně a poutavě odstartována a její vývoj zaujme, a to hlavně kvůli podařené chemii mezi zpěvačkou a bodyguardem, kde to šlape více než dobře. Zvratů by se taky pár (možná i celkem dost) našlo, ale už nejsou tak úderné a překvapivé, jako v předchozí sérii, tady působí často až nuceně a nevýrazně, stejně tak jako finále, které jen uzavírá celou řadu bez hlubších emocí a vlastně už mě ani úplně nezajímalo, co se dále stane. Špatné to určitě nebylo, mělo to i svoje světlejší chvilky a drží si to zlatý průměr, ale za pár týdnů si na druhou řadu už nikdo nevzpomene. ()