Učiteľ z Michiganu sa zaoberá témami, ako sú palacinky, čučoriedky, vajcia, toasty, klobása, slanina, anglické muffiny, káva, pomarančový džús, javorový sirup, vafle, kukuričný chlieb a jahody. (HBO Max)

jedna_vrana

Joe: „To mi pripomína niečo, o čom som premýšľal. Ako to, že ľudia nejasajú po každom výstrele ohňostroja? Ohňostroje sú úžasné. Ale všimol som si, že ľudia jasajú pri prvých dvoch alebo troch, ale potom pri štvrtom alebo piatom výstrele zmĺknu a sú ticho, akoby sa pozerali z okna vlaku na ceste za Gigi a Pup-Pupom. A ja som sa zamyslel: Prečo sa to deje? O čom premýšľajú?“ V konečnom dôsledku obohacujúce doku – komediálne dielo. Joea je ťažko niekam zaradiť. Najprv si musíte zvyknúť ako vyzerá a ako rozpráva (bude vám pripadať ako autista, ale neskôr si uvedomíte, že vám začína byť sympatický). Má priateľov, ľudí okolo seba, ktorí ho milujú a dokonca je učiteľom hudby. Príbeh sa odohráva v mestečku Marquette v Michigane a Joe je učiteľ speváckeho školského zboru. Musím priznať, že mi dosť dlho trvalo, kým som si uvedomila, že jeho príbehy nie sú skutočne z jeho života. A áno, Joe vás v skutočnosti nič nové nenaučí. Alebo predsa... Pozerať na svet krajším a vďačnejším pohľadom. ()

JamesSi

Joe Pera je naivní učitel hudebky kdesi na severu Ameriky. A tohle je jeho způsob, jak s vámi sdělovat své strasti, radosti a zkušenosti. Ať už jen mluví o tom, díky čemu může usnout nebo jak se dobře nasnídat, vždy víte, že se s ním dostanete do pohody. Je to taková místní postavička, kterou má každý rád a nebo ho alespoň toleruje. Joe Pera talks to you je relaxační/feel-good pořad, který vás dostane do pohody jako žádný jiný, ač první řada byla převážně bezpříběhová, druhá začíná více řešit Perovy vztahy s okolím, rozebírat jeho postavu a hlavně jeho vyrovnávání se s problémy. Což však neubírá na relaxaci, spíše tomu to dodává další hloubku. ()