Dvojčata Bára a Matěj se poprvé dozvídají, že v roce 1918 existovala Skautská pošta a jak důležitou roli hrála při vzniku samostatného Československa! Kromě toho díky pradědečkovi poznávají Josefa Rősslera-Ořovského, který právě přivezl do Čech první lyže, a musejí si poradit s rozbitým skautským telegrafem. Myslíte, že se obývací pokoj nemůže změnit v zasněžený kopec? Nebo že se z něj nedá telegrafovat důležitá zpráva do Francie? Uvidíte, že fantazie nezná hranic! (Česká televize)

zdeny99

Zajímavej chlap to byl ten Ořovský. Nejenže založil skautskou poštu, tak i Olympijský výbor Československa, soudcoval první derby Sparta x Slavia a sepsal pravidla hokeje. Ovšem to nejzajímavější bylo, že z Norska sem dotáhl první lyže a pak na nich jezdil po Václavském náměstí. To mě fakt dostalo. Dneska kdyby tam někdo lyžoval... :D A teď už k formátu samotného cyklu. Pro mě je tohle první díl, který jsem viděl ze Skautský pošty a moc se mi to provedení líbí. Krátká délka kolem 15 minut je podle mě akorát. Dozvíte se během nich to nejdůležitější, co si zapamatujete. Což sedí jak dětem, tak dospělým, aby nepřestali být pozorní. Tomu pomáhá i samotné provedení, které je napůl hrané a napůl kreslené. Cestování časem ze současnosti do minulosti a zpět je vzhledem k danému tématu také dobrým tahem. [3. hodnocení, 1. komentář, -%] ()