Vojtěch Dyk & B-Side Band

(koncert)
Hudobný
Česko, 2018, 89 min

Závěrečný koncert úspěšného turné souboru v roce 2017, na němž zazněly originální autorské skladby, ale i největší světové hity v novém aranžmá, které zvedly ze sedadel a roztančily fanoušky v Kongresovém centru ve Zlíně. Jedinečné spojení brněnského B-SIDE BANDu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény. Profesionální brněnský bigband pod vedením bandleadera Josefa Buchty je nadžánrovým a nezávislým tělesem, které se potkává s Vojtěchovým naturelem nejenom svou energií, ale i efektivním aranžmá a komunikací s publikem... Závěr tour 2017, která byla už šestá v pořadí a čítala bezmála 50 koncertů, si brněnský B-Side Band společně se zpěvákem Vojtěchem Dykem naplánoval v Kongresovém centru ve Zlíně a byl to večer, který si muzikanti i fanoušci užili opravdu velkolepě, o čemž svědčila i atmosféra samotného vystoupení. Nový repertoár nabídl tentokrát mnohem více tanečních hitů, a to jak původních autorských skladeb, tak i nejznámějších světových či tuzemských šlágrů v nové instrumentaci, a potvrdil to, že hudební základ je u kapely podřízen především snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá, o což se postarala i nápaditě stylizovaná scéna v podobě baru, kde se dokonce míchaly a popíjely drinky, které ochutnali i někteří diváci v sále. (Česká televize)

subic

Milá záležitost. Já jsem byl vždycky rocker, ale tohle jsem si užit daleko víc než třeba koncert Kabátů. Tohle mě totiž zvedne ze židle i doma a chce se mi začít trsat. Jinak je to Zlín, Kongresové centrum 12. prosince 2017, premiéra na ČT Art byla 4. září 2018. Celý koncert je na youtube. ()