EvilPhoEniX

Kafir je jeden z nejlépe ohodnocených hororů v zahraničí z Asie za poslední roky, takže očekávání jsem měl nemalé, ale ve výsledku jsem trochu zklamaný. Kafir sice přináší do žánru něco nového a po příběhové stránce je poměrně neotřelý, co se zpočátku jeví jako duchařina nabere celkem nečekaný směr, za což určitě dávám palec nahoru, ale zamrzí, že lekačky absentují, duchové zde příliš neřádí a vyloženě Gore zde taky není, spíš se film soustředí na příběh, ale nutno uznat, že těch 5 zvratů, které v závěru filmu nasolí režisér bylo nečekaných a torture finále s voodoo panenkou taky mělo něco do sebe. Natočeno obstojně, atmosféra celkem slušná i herecky to není špatný, ale nevykolejilo mě to tak jak jsem čekal. PS: Shanen dle komentáře omylem viděl Tureckého kafira ze stejného roku:D Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10. ()

Shanen29

Další Indonéský horor mám za sebou a průměrné duchovno,které je zde v patřičné míře zastoupeno až tak úderné nebylo..Kromě pár závěrečných scén s pistolí obrácenou k obličeji s následným výstřelem a finální tajemná duchovní můza se svítícíma očima odvádějící si holčičku,zde prakticky není nic,co by stálo vyzvednout do výše. ()