Midsommar

• Slovensko Slnovrat (viac)

Dani a Christian sú mladý americký pár medzi ktorým to začína škrípať. Ale po tragickej udalosti v Daninej rodine ich žiaľ opäť zblíži a Dani sa rozhodne, že pôjde s Christianom a jeho kamarátmi na výlet, aký sa odohrá len raz za život, do odľahlej švédkej dediny, kde sa koná festival letného slnovratu. Čo sa začne ako pohodové letné dobrodružstvo v krajine zaliatej slnkom sa hrozivo zmení na znepokojujúce miesto, keď od sveta izolovaní dedinčania pozvú svojich hostí, aby sa zúčastnili ich slávnosti... (Continental film)

Brambory

Tento film je znepokojujúci a zároveň zaujímavý tým, aký je realistický, keďže v pohanských časoch sa podobné veci naozaj praktizovali bežne. ()

DenyK

Do kina jsem se na to těšil. Ale už během filmu jsem si říkal, zda to vůbec zvládnu dokoukat. Je to šokující, zvrhlé a nechutné. Jen pro silné povahy, které vydrží poslouchat hlasité naříkání, pláč a veřejný sex... Na druhou stranu se jedná o umělecký snímek a nenazval bych to horor, ale psycho - thriller. ()

NagatoPein

Wow! Veľmi nepríjemné , logické a pachuť vo vás ostane ešte dlho. Žiadny duchovia alebo príšery milí páni , ľudia sú to, čoho sa treba báť. Výborne spracovanie pohanskej tematiky komunalnej spoločnosti, ktorá bola v priebehu rokov viac či menej prítomná v každom kúte Európy .Pozerá sa to sakra tažko . Btavoo! ()

Camfour

Tak ty skoro tři hodiny chci zpět! Fakt jsem nasraný! Tímto snímkem mě Aster přesvědčil, že s ním nejsem na stejné vlně. Nedokáže mě uspokojit závěrem filmu, který buď kazí schválně, nebo to neumí. Skvělý build up zvrácenosti na začátku se začíná rozpadat spíše do WTF pocitu až pobavení. ()

CZechi

Děsná sračka. Děj je vykradenej Wicker Man a to ještě špatně. Horor to není ani zdaleka. Nechápu, že režisér tak luxusního filmu "Hereditary" natočil takovou mrdku. Atmosféra stojí za vyližprdel, horor má být napínavej a sužující a nemá být prokládanej prázdnejma natahujícíma blbostma. Začátek bylo atmosférické a zápletkové porno a následovalo naprosté odbočení kamsi do hajzlu. 2 hvězdy dávám za komičnost některých scén, který byly fakt dobrý z komediálního hlediska, dále za výkon herců, kteří vytěžili z naprosto sračkoidního scénáře a děje maximum. Pro milovníky dobrejch hororů doporučuji: Kruh, Babadook, Hereditary, The Canal. ()

nelja

Po delší době film, který nezklamal moje očekávání. Zprvu jsem uvažoval, nakolik je např. úvodní dramaturgická linie s rodinnou tragédií nezbytná, ale s odstupem času to získalo svoji logiku. Jde jen o změnu perspektivy, když se film promýšlí jako širší celek, můžeme pochopit režisérův záměr, proč to chtěl udělat tak moc symbolicky a fatálně. Pregnantně zpracovanou folklórní a rituální tématiku lze vnímat jako stěžejní a nejvíc pohlcující motiv. Spojení kontrastů absolutní čistoty, reprezentované domorodci (netočilo se ovšem ve Švédsku, ale v Maďarsku, s maďarským komparzem) a bestiální krutosti, jako odzbrojující vyjádření podstaty přírody, povyšuje celek nad klasické "vyvražďovačky" a vůbec samotný, jakkoliv diskutabilní žánr. Trochu problém jsem měl s psychedelickým prvkem ve vyprávění, protože ho vnímám jako silně nadužívaný (trendy?) a trochu laciný prostředek ke stupňování hrůzy (či obecné atraktivnosti podívané), na druhou stranu ovšem sugestivní způsob, jakým byl prezentovaný lze považovat jako významnou polehčující okolnost. Pop kulturní odvolávky jsou další z možností, jak celý film číst, taktéž se můžete pustit do až detektivního pátrání a prostřednictvím nejrůznějších šifer, dohledávat další skryté souvislosti a významy. Ze Slunovratu mám upřímnou a bezelstnou radost, v lecčems dává, do jisté míry, vzpomenout na Kubrickův perfekcionismus a čistotu vyprávění. ()

novembrs

Predošlí snímok Hereditary od Ariho Astera som síce zatiaľ nevidela (chystám sa na to už asi rok, tento október to snáď už vyjde), ale na Midsommar som sa aj napriek tomu veľmi tešila. A hoci som sa nevyhla nejakým tým spojlerom, tento film ma poriadne dostal. Úplná absencia jumpscarov, ktoré nenávidím a naopak obrovské množstvo vnútorného utrpenia, strachu a traumy bolo presne to, čo som chcela. Ešte stále nedokážem pochopiť ako ten chlap dokázal vyjadriť tú inherentnú bolesť a traumu ženskej existencie, ale naozaj sa mu to podarilo. Herecký výkon Florence Pugh k tomu značne pomohol, keďže momenty, v ktorých kričala boli tie, počas ktorých som mala zimomriavky. Príbeh bol napínavý, kulty sú vždy veľmi dobrá voľba ak chce niekto spôsobiť nepohodlie alebo nepokoj v divákoch (vrátane mňa) a umiestnenie celého deja do prostredia a času, kedy slnko takmer nezapadá je tiež takmer geniálne - horor odohrávajúci sa za svetla. Presný opak toho, čím bolo Hereditary - strach tiahnúci sa z tmi. Chcela som Midsommar dať 4 hviezdičky, ale nedokážem si pomôcť a myslím si, že tých 5 si naozaj zaslúži. ()

maro0902 odpad!

NO neskutočne retardovaný film.kristeježiši.to čo si dopustil..toto keby som vedel tak to obchadzam na kilometer.retardovaný film retardovaný scenár aj herci.no proste všetko....nechapem hodnoteniu..tiež asi hodnotili retardovaní....čo sa komu na tomto páčilo.no hnus velebnosti.len dufam že taketo sekty nikde nežiju..dufam že si tu ctení nemyslia že bude z tohto magorskeho rejžu druhý lars fon trier.lebo to už by som nedal asi. ()

alKalda

Dost mi to sedlo, bylo to spravne ujety ... Nevidel jsem moc filmu o kultistech, mozna proto me to tak bavilo. Zobrazeni nasili je dost naturalisticke, zabery a kamera je perfektni. Dobry film. ()

Mykie

Prodloužená verze: Jen Ari Aster a S. Craig Zahler dokáží natočit každodenní rutinu a běžné události takovým způsobem, že nahánějí hrůzu. Za každým záběrem se ukrývá symbolika plná tajemství a teroru (ať už emocionálního nebo fyzického) a divák si nemůže být v žádné chvíli jistý, co ho v následujícím okamžiku čeká. Aster buduje napětí způsobem, který nedokáže nahradit žádná laciná lekačka a stejně jako Hereditery i Midsommar je tím děsivější, čím víc o něm člověk přemýšlí. Pro hororového fanouška bude čekání na další Ariho počin nekonečně dlouhé. ()

Metastazina

Asi jsem to nepochopila tak, jako ostatní. Vizuelně byl film velice pěkný. Stopáž trochu hůře snesitelná a hlavně..... je to ujetý a zvrácený. Takže pro některé jedince asi dokonalý film. U mě se wau efekt nekonal, a tak musím dát 3 hvězdy. ()

BillyGoat

Tenhle film způsobí turistický propad v návštěvnosti skandinávských zemí. Přesněji do tradičních míst v dobách polárního dne. Tenhle film je vlastně snůška domnělých rituálů, pití pramenitých vod s magickými účinky a inhalování všelijakých drog. To všechno za plného světla, což trochu ubírá na atmosféře, která by vznikla pod rouškou nocí, a nepřesvědčiví herci tomu úplně nepřidávají. Není tam vlastně žádná zajímavá postava, která by vám přirostla k srdci a které byste drželi palce. Spoiler : Zajímavý je tady (ne)nápadný přístup k filmovému rasismu : Barevní to schytají jako první a zůstanou jen postavy árijského vzezření. Konec je téměř už od začátku jasný a předvídatelný, podobně jako u předešlého filmu režiséra Ariho Astera. Děsivé dědictví se mi prostě zdálo zajímavější než Slunovrat. Ač má film ukázněnou a pevnou režii, pořád ve mně doznívá pocit, že jsem dvě a půl hodiny sledoval blonďáky a blondýny při obřadech, radovánkách, hodokvasu a propadání do šílenství. ()

Wiffy

Viděla jsem deset minut toho nejlepšího, doma. Ještě štěstí, že jsem na to nešla do kina. Asi bych to vzdala a těch prachů by mi nebylo líto. Ten ztracený čas nikdo nezaplatí. Ukázka toho, že i mistr tesař se někdy utne a ne všechny severské filmy jsou dobré. Trochu mi to připomínalo staré ruské pohádky, ale tam jsem se bála víc. I ho..o může být zalité sluncem. ()

kozmix odpad!

To už se fakt svět v prdel obrací, pokud takováhle píčovina má takové hodnocení. dvě a půl hodiny života je naprosto v prdeli!!! Tohle opravdu néééé!!! ()

Petreco

Pominu-li jihokorejskou produkci, asi jsem neviděl větší úchylárnu. Klasický hororový vzorec je na můj vkus až moc předvídatelný, což ale vyvažuje pomalé filmové tempo a kamerové obrazové porno, které umocňuje tripový prožitek, kterým je celý film protkán. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (viac)

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

19.02.2021

Filmař Ari Aster má na kontě chválené horory Slunovrat a Děsivé dědictví, Joaquin Phoenix se zase objevil v několika skvělých nezávislých filmech a pak dostal Oscara za Jokera. A teď oba tvůrci spojí… (viac)