silentname

Tak po dlhých rokoch čakania som sa rozhodol, že čakať sa ďalej nebude a kúpil som VPN, aby som mohol tento film vidieť bez toho, aby ma internet obmedzoval. Dostupné len pre amerických divákov? Nechápem prečo. Ale rozhodol som sa konečne s tým niečo spraviť a vyriešiť to po svojom. Takže som po rokoch čakania a dúfania, že film niekde uvidím mal možnosť vidieť "Active Adults". A pokiaľ sa náhodou zajtra objaví film niekde na stiahnutie a zhliadnutie bez VPN-ky, tak to bude veľmi vtipné. Ale to nie je teraz podstatné. Myslím si, že film je asi presne to čo som od neho očakával a pritom ma dokázal príjemne prekvapiť. Je to dráma zo života a o živote. O tom ako máme mladý pár (Malcolma a Lily) plný ideálov, ktorí si chcú užívať len spoločný život a nemať žiadne starosti a potom tu máme Malcolmových starých rodičov, ktorí si majú možnosť dopriať perfektný dôchodok a Lake City, kde je všetko na mieru pokojnému životu, no vyzerá to, že Burt si začína uvedomovať, že to miesto z neho vyťahuje úplne všetok život. A nechce prísť o pocit, že je stále nažive. Každá postava v tomto filme robí rozhodnutia, ktoré nejakým spôsobom ukazujú stav, v ktorom sa nachádzajú. Lily sa chce posunúť z miesta a chcela by konečne s Malcolmom byť oslobodená od istoty domu jeho starých rodičov. Mať prácu a žiť niekde vo veľkom meste. Naopak Malcolm by bol najradšej najmladším seniorom v Lake City, ktorý sa nikdy nepohne. No počas obdobia kedy nebudú spolu obaja stihnú dospieť a nakoniec posunú svoj vzťah na novú úroveň. Príbeh Malcolmových starých rodičov je takisto veľmi zaujímavý. A prinesie niekoľko skvelých zvratov, ktoré dospejú do skvelého finále. Niekedy keď sa kameň rozdelí, tak z toho vzniknú dvaja ľudia, ktorí sú od seba oddelení. Okrem toho má v sebe film veľmi dobrú muziku, ktorá jednotlivé scénky dobre umocňuje. Som rád, že som konečne mal možnosť film vidieť. Som zvedavý či sa niekedy bude distribuovať aj pre iné krajiny ako USA, no momentálne sa cítim výnimočný. Ako človek, ktorý mal možnosť vidieť niečo, čo iní nie. Hodnotenie: B+ ()