Massimo (Lino Guanciale) a Fabrizio (Vincenzo Alfieri) jsou bratři, kteří to nemají zrovna teď v životě snadné. Jsou za finanční machinace, jimiž okradla firma jejich matky statisíce klientů, obětí nenávisti celé Itálie. Proto museli opustit „zlatou klec“ Milána a teď se sotva protloukají v Neapoli, k tomu se musí starat o svou třináctiletou sestru. Bývalý milánský právník nesehnal lepší místo, než je archivář za 520 euro měsíčně, druhý dokonce dělá jen pomocné práce na stavbách. A to ho ještě předák okrádá, už tři měsíce nedostal mzdu. Když už jim hrozí vystěhování z bytu, rozhodnou se vloupat do kanceláře na stavbě a dlužné peníze ukrást. Vždyť krádež peněz, co mi ukradli, přece není krádež, ne?
Uvnitř stavební buňky neproběhlo vše podle plánu, přijela i policie. Naštěstí se bratrům podařilo utéct, naneštěstí je zabrala v jejich převleku průmyslová kamera. Síla sociálních sítí je však neskutečná. Protože policie našla na místě vloupání zadržované pasy zahraničních dělníků, a tak se spousta Afričanů osvobodila z otroctví, Twitter a další udělali z dvou mužů v masce Diega Maradony novodobé Robiny Hoody. Celá chudší většina Neapole jim fandí, a tak se bratři rozhodli na dané cestě pokračovat a mstít bezpráví jako superhrdinové. (chamonix)