Mortimer & Whitehouse: Gone Fishing

Veľká Británia, 2018, 6x30 min

Splasher

Dva komici po operaci srdce vyjíždějí na ryby. Je to méně vtipné než Trip, ale taky mnohem více pohodové. Obojí je dáno tím, že Trip byl založen na střetu dvou velkých eg a snaze Coogana s Brydonem překonávat jeden druhého. Nutno podotknout, že Mortimer s Whitehousem mi jsou mnohem více sympatičtí. ___ Tyhle polobulvární formáty mi moc nevoní, ale je těžký je příliš kritizovat, když to patří k tomu nejlepšímu, co za celý rok vidíte. A je to BBC, takže to není zas tak moc prolezlý product placementem, o který si jinak podobné pořady vyloženě říkají. ()

marmota-b

"Pohodový" - to přesně tenhle seriál je. Ono je vlastně dost jedno, co přesně se v něm děje. Celé se to především točí kolem toho, že ti dva jsou staří kamarádi. A tak se dovedou vzájemně podporovat a bavit se o vážných věcech, ale taky se jeden druhému vysmát, když upadne (většinou je to Bob). Jsou to dva staří pánové, kteří si dovedou vážit drobností. A jelikož jsou oba komici, většinou si i o těch vážných věcech aspoň trochu dělají legraci. A pak je tam ta pohoda u řeky a v různých obytovacích zařízeních, krásně podmalovaná kamerou a hudbou. Je to super lék na zlepšení nálady. ()