Aljak

Odhliadnúc od všetkých tých nelogických absurdít, tak to bol celkom príjemný film s krásnym posolstvom. Žánrovo to bol poriadny mišung, ale v konečnom dôsledku to bola taká rozprávka, keďže sa napokon všetky tie súhry náhod a osudov spojili do veľkého finále korunovaného prenádhernou piesňou Tere Jaisa Tu Hai (tá bola naozaj extrémne vydarená). Čo sa celkového dojmu z filmu týka, tak je to u mňa také rozporuplné. Na jednu stranu sa mi páčilo to vnútorné posolstvo celého príbehu, no na druhú stranu mi prekážala tá absurdita mnohých situácií a zbytočné tlačenie na pílu snažiace sa o komediálnosť. Oveľa viac by v tomto prípade filmu prospelo, keby to bola čistá dráma, ktorá by sa viac odohrávala v reálnej perspektíve - to by sa pokojne dalo, dokonca bez výraznejšieho zásahu do scenáru. Z toho dôvodu len 3* (hoci ten krásny finálny song ma donútil uvažovať aj nad štyrmi). ()

NinadeL

Fanney Khan je bohužel jen další indickou předělávkou, tentokrát na Oscara nominované belgicko-nizozemsko-francouzské koprodukce, nicméně při pohledu na to téma je jasné, že pro Anila Kapoora to byla přímo ideální látka. Jako chudý nikdo sní o velké slávě pro svou dceru (tedy Fanney Khan není osobní jméno, ale označení naivního snílka, podobně jako Tees Maar Khan je někdo, kdo předstírá, že je drsný, ačkoli není). Bohužel jeho dcera se sice jmenuje Lata po legendární Latě Mangeshkar, ale ráda by zpívala pop v talentových soutěžích, což nefunguje, protože je obézní. Do této touhy po slávě se připlete velmi atraktivní a úspěšná zpěvačky Baby Singh (hraná skvěle a vtipně nádhernou Aishwaryou Rai Bachchan) a cesta do reality show India ki Awaaz je najednou velmi blízko. Nicméně v citlivé komedii se třískají motivy sociálně kritické, téma terorismu i poodkrytí pozlátka povrchní spotřební kultury, ale celé to drží pohromadě jen díky srdcaři Kapoorovi. On tak nádherně prožívá cestu své dcery na vrchol a jeho dojetí je tak silné, že by mu člověk nejradši odpustil úplně všechno. Jeho místo v indických filmech nebude dlouho nahrazeno nikým jiným, lidskost je v jeho interpretaci naprosto hmatatelná a to je rozměr herectví, kterého by se měl každý vážit. ()

Andrea1717

Tento film mal byť nejakou satirou a zosmiešnením sveta talentových reality šou, ako som čítala. Spočiatku som bola trošku sklamaná, ale nakoniec sa film vyvinul nadpriemerne dobre. Je v ňom toho totiž hodne pod povrchom. V zásade je to film o obyčajnom dievčati, ktoré sa chce stať veľkou hviezdou a veľkej hviezde, ktorá chce byť zase obyčajným dievčaťom a ich osudy sa napriek tomu, že sa nestretnú preľnú. Keď sa film prehupne cez úvodné scény začne byť skvelý. Vnútorný smútok hlavného hrdinu Fanney Khana z nenaplnených snov svojej mladosti ho privedie k tomu, že začne snívať tieto sny pre svoju dcéru, ktorá má síce výborný hlas ale je tak trochu "moti-gulička" a na žiadnej súťaži sa jej nedarí, lebo všetci sa sústredia len na jej výzor a nie na hlas. Otec to vezme do svojich rúk a z obrovskej náhody, že slávna speváčka nastúpi práve do jeho taxíku sa zrodí okamžitý nápad ako to využiť. Nepríde mi ako paródia, skôr citlivý film na smutnú tému toho, že v dnešnom svete nezávisí na tom aký je človek vo svojom vnútri, ale na tom ako vyzerá. ()