silentname

Už som nejaký čas o "Antiquities" zakopával na svojom disku, tak konečne nadišiel čas, aby som si tento film pozrel. Koniec koncov, na komédiu sa vždy nechám v pohode presvedčiť. A myslím si, že hoci to nie je absolútne komediálne zlato a skôr mám pocit, že sme sa dočkali ďalej dramédie, tak v mnohých aspektoch ma tento film potešil. Všetky postavy v tomto filme sú podľa mňa dobré charaktery. Všetci sú tak správne divní, majú nejaké svoje vlastné malé veci, ktoré ich vysoko charakterizujú a dávajú im život. Nenašiel by som postavu, ktorú by som v tomto filme označil za normálnu. A vďaka tomu je film dostatočne zaujímavý na to, aby som povedal, že ma to pobavilo. V rámci príbehu sa dočkáme možno nejakých tých klišé, no na druhú stranu neubližuje to príbehu nejako moc. A okrem toho aj napriek tomu si film vie ešte vytiahnuť nejaké prekvapenia a zvraty, ktoré fungujú dobre. A v jadre je to skutočne len smutná súhra a zhoda okolností, kde jedno viedlo k druhému. Ale o to je film zaujímavejší. Neviem či ide o film, na ktorý by som si kedykoľvek našiel náladu, ale som rád, že som ho konečne videl a musím povedať, že film ma celkom ešte aj atmosféricky vrátil do malého obchodu s rozličným tovarom v Maribore. Toto nie je totiž o obchode so starožitnosťami ako takými. Toto je skôr príbeh o obchode, do ktorého sa dostanú výpredajové veci, ktoré už nikto nepotrebuje. Ale niekedy sa tam môže objaviť niečo zaujímavé. Hodnotenie: B+ ()