숲속의 작은 집

(relácia)
  • angličtina Little Cabin In The Woods (viac)
Reality-TV
Južná Kórea, 2017, 10x90 min

Réžia:

Young-seok Na

Účinkujú:

Shin-hye Park, Ji-sub So

FritoleXx

Na první pohled zajímavý nápad, kde tvůrci nechají hereckou dvojici zvlášť o samotě ve vlastní chatce někde v lesích s omezenými zásobami vody, plynu a vlastně s minimem vybavení moderního světa, a začíná jakýsi experiment, zda člověk vytržený z víru velkoměsta bude takhle šťastnější. Zní to možná velmi odpočinkově a jako něco, co budou milovat hlavně introverti, nicméně celé pojetí téhle show je poněkud nešťastné. Většinu času jen sledujete, jak naše dvojka sedí a čte si nebo vaří, případně jim příjde nějaká výzva, kterou musí splnit, ovšem na záživnosti to příliš nepřidává. Vše navíc doprovází poněkud otravný vypravěč, který často zbytečně komentuje dění, které přímo vidíte a komentář nepotřebujete. Chybí tomu dle mě nějaká naučná vsuvka typu seznamování s přírodou nebo základy různých zálesáckých dovedností a znalostí, ke kterým to přímo vybízí. Výsledek však působí jako něco, co bylo vytvořeno pro měšťáky ze Soulu, kteří v životě nebyli na venkově, a budou se rozplývat nad tím, že v kamnech hoří dřevo. Ji-sub So však působí jako mrtě pohodový týpek, se kterým byste chtělí jít na pivko. Naopak Shin-hye Park se prezentuje jako typická měšťačka, ač samozřejmě roztomilá. Viděny jen tři epizody, tudíž ponechám bez hodnocení. ()