Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa zurivymlok k tomuto seriálu (6)

Mandalorián (2019)

Pro mě další seriálové zklamání tohoto roku. Špičkové jsou epizody 1 a 7, dobré 2 a 3. Zbytek je taková divná výplňová vata. Mandalorian je na mě moc velký dobrák. Vykreslený svět není zdaleka tak špinavý a krutý jak se v trailerech prezentoval. Na druhou stranu je fajn konečně vidět, že stormtroopeři nejsou úplní idioti, i když i zde byly občas docela na hraně. Ještě sám nevím, ale moc mě to nepřesvědčilo a rozhodně si nejsem jistý, zda vůbec dám šanci druhé sérii.// Série 2: Myslím, že byla o něco lepší, ale pořád mě to nechytlo. Epizodní kouskování tu není až tak patrné (možná jsem si jen zvykl), ale pořád mi hodně vadí. Některé díly připomínají videoherní úkoly a hlavní dějová linka je stále hodně upozaděna. Bohužel se nevyvarovájí typického negativního rukopisu Star Wars a ze Stormtrooperu dělají nadále idioty, takže člověka ani nenapadne, že by se o hlavní hrdiny bál (za celou dobu seriálu se žádné z postav nic nestalo). A stejně jako ve Star Wars se hlavní hrdinové chovají vlastně víc jako hovada, kdy Stormtroopeři se je snaží zatknou živé či je alespoň varovat, zatímco "hrdinové" je kosí ze zálohy po desítkách. Hlavní záporák dostal nakonec tak málo prostoru, že ani netuším, proč tam vlastně byl. Ač seriál není zase tak špatný, jak tu popisuji, tak mě osobně vůbec nebaví. Pod dospělou zábavou ze světa Star Wars si představuji něco jiného. Proto moc nerozumím tomu hypu. Ještě bych zmínil, že je na seriálu vidět, že jeho rozpočet není neomezený. Mnoho efektů je hodně umělých (což by mi nevadilo) a mnohé lokace nezajímavé (a to mi už vadí). Dost často to vypadá jakoby se šli holt někde vyblbnout na nějaký kopec jako malé děti. Prostě žádná snaha o přestavení nějakého zajímavého alespoň trochu od země odlišného prostředí. Pro mě nadále docela dost velké zklamání. ()

Kapitola 4: Útočisko (2019) (S01E04)

No, tato epizoda byla taková kopie sedmi statečných. Ale jinak se tam toho vlastně moc nestalo. Tento díl mi jen potvrdil, že rozdělit tento seriál do půlhodinových až čtyřicetiminutových bloků, které jsou navíc zveřejňované v týdenním intervalu, byla velká chyba. Kdyby to raději udělali jako Netflix, bylo by to mnohem lepší. ()

Kapitola 5: Pištoľník (2019) (S01E05)

Mandalorian pro mě začíná být zklamáním. Prostě jsem toho názoru, že rozdělit tento příběh to půhodinových dílů bylo nešťastné rozhodnutí, které celku strašně ubližuje. Zatímco v celovečeráku by se tato epizoda možná stala takovou malou odbočkou, tak jako díl působí strašně zbytečně. Co se tam vlastně stalo. Honička - poškození - přistání - seznámení - cesta z A do bodu B - dosažení cíle - zrada - zrada potrestána. To vše na minimální stopáži a bez jakékoliv vazby na hlavní příběh. Přijde mi, že kdyby se seriál neodehrával ve světě Star Wars, zapadl by velmi rychle. // Také týdenní frekvence zveřejňování je prostě šílená. Člověk se do toho příběhu nemá šanci zabrat. Za týden zapomene co se dělo předtím. // Nicméně od chvíle, co se tam objevil malý Yoda se toho fakt zase tak moc nestalo. Postavy do příběhu vstupují a vystupují z něj dříve než se o nich něco dozvíme. Pojítkem jsou jen Mandalorian a malý Yoda, o nichž nevíme vůbec nic a co je horší, ani se nedozvídáme. Pokud se v posledních třech dílech nestane zázrak, tak to co dle ukázek mělo být jasnou pětihvězdičkovou záležitostí, zcela jistě sklouzne do tříhvězdičkového průměru. ()

Kapitola 6: Väzeň (2019) (S01E06)

Tento seriál je pro mě neskutečné zklamání. Myslel jsem, že seriál bude mít nějaký rámec a ucelený příběh, čemuž nahrávala postava malého Yody. Bohužel, nic není vzdálenější pravdě. Od třetího dílu to jsou jen krátké příběhy s nezajímavými postavami, které člověk ani nestihne poznat. A co hůř - spoiler - v trailerech se seriál prezentoval jako "špinavé" a svým způsobem "kruté" dílo, jehož hlavní postava nebude mít problém oponenty pozabíjet a první díl tak skutečně vypadal, Nyní už to pravda není a máme tu pomalu rodinný seriál. Nechci tím říci, že seriál stojí úplně za prd, protože své kvality (především výprava) to má, ale pro mě to je hodně velké zklamání - a nebýt osmé řady Hry o trůny, tak bych to pasoval na zklamání roku. Takto to je jen druhé největší zklamání roku. ()

Kapitola 8: Vykúpenie (2019) (S01E08)

Skvělý rozhovor stormtrooperů na začátku byl skvělý, pak už to jde jen z kopce. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers