Manim

Južná Kórea, 2015, 76 min

„S osudem mnoha lidí pojí se činy, jenž by za žádnou cenu neměly být nikdy vyzrazeny."

Po smrtí svého manžela se citově zdevastovaná Ma-nim (Jeong-ah Kim) vydává na strastiplnou cestu do města Bukgando, kde ji s nesmírným očekáváním vyhlíží její nový, věkově poněkud starší, avšak finančně velmi dobře zajištěný manžel. Nově oddaná dvojice jakoby upsala se samotnému ďáblu. Tak alespoň jeví se celý průběh jejich nadcházejícího soužití, trvajícího sotva jen pomíjivou chvíli. Muž, zahanbeně zabit během vyhroceného konfliktu s japonskými vojenskými příslušníky, ponechává svoji bezbrannou a citově narušenou ženu v chátrajícím domě bez jediného společenského doprovodu; po mužově smrti rodinný dům všichni jeho příbuzní opouštějí. V chladné svírající samotě ponechaná Mi-nam celou svoji společnost nalézá v podivuhodné dvojici tvořenou starým, stejně jako samotný dům pomalu ale jistě chátrajícím kmetem, a mladíkem, na první pohled až příliš mladým a až příliš nezkušeným, jemuž život toho ještě mnoho nepověděl. Možná ale právě to je tím pravým důvodem, proč je mladíkův zrak k vyspělé ženě jejího vzhledu s tak neskonalou razancí přitahován. A i když se v jeho přítomnosti cítí Ma-nim nesvá, netrvá dlouho a začíná si klást zvláštní otázky, které ji dovádí k mnoha pochybným myšlenkám; takovým, o nichž se nahlas nemluví. Aniž by ale jedinou z nich zavrhla, ve vlastní mysli pohrává si s představou, jaké by to s tak mladým mužem ve skutečnosti na holé zemí bylo. A tak za zády churavějícího starce, odehrává se mezi dvojici přísně utajovaná vztah, o jehož existenci nesmí se nikdy nikdo dovědět. (Conspi)