silentname

"Lost Fare" mi ešte nejaký čas ostane v pamäti. Myslím si, že veľa nechýbalo na to, aby som film ocenil ešte o niečo vyššie. No tvorcovia dali do toho aj trošku magickosti a anjelov a podobne. A hoci je to pekné, a Bella je mi sympatická, myslím, že by som bol radšej keby sa film venuje len Frede a Jackovi v ich celkovom príbehu. Skúsme si predstaviť, že nemáte radi také veci, je niečo v tomto filme niečo čo by vás mohlo dostať? Myslím si, že aj skrz to všetko dokážete v tomto filme toho nájsť celkom dosť. Musím povedať, že sa mi veľmi páči Alexis Rosinsky v hlavnej role. Je vidno, že si prešla hroznými vecami vo svojom živote a chce sa z toho všetkého dostať, no súčasne zachrániť od toho aj svojho brata. Aaron Hendry je tiež veľmi uveriteľný. S jeho problémami som veľmi dobre vedel, prečo sa rozhodol tak ako sa rozhodol, no postupne pochopí, že urobil chybu a chce ju napraviť. Vizuálne je tu niekoľko dobrých momentiek. Najlepšia pre mňa je asi keď sa Freda s Bellou stretnú s pánom záhradníkom. A nie nebudem prezrádzať viac. No myslím si, že najsilnejší moment filmu je pre mňa keď spolu Wanda s Fredou (matka s dcérou) vedú svoje posledné dialógy. Pochopíte, keď to uvidíte, no je to tak desivé a uveriteľné až ma to dostalo. Osobne poviem ešte ale, že film je označovaný, že je podľa skutočnej udalosti. Neviem. Viem si predstaviť, že by osoba, podľa ktorej spracovali Fredu mohla niečo zo svojho života povedať, no nemyslím si, že sa veci odohrali tak ako v tomto filme. So všetkými magickými elementami to akosi nefunguje. Som rád, že som film videl a rozhodne ma zasiahol, no myslím si, že potenciál bol aj na niečo silnejšie. Hodnotenie: B+ ()