silentname

"White Chamber" malo potenciál na zaujímavý film, no akosi toho reálne moc ukázať nestihol. Nemám pocit, že by mi to niečo dalo, ani že by ma to obohatilo. Výsledok je ten, že všetci ľudia môžu byť monštrá. Záleží len na uhle pohľadu. Je ťažké si budovať s postavmi nejaké reálne puto, lebo postupne prídete na to, že našej protagonistke neveríte. Jediná postava, ktorá má v sebe tú potrebnú ľudskoť je Ruth. A možno ešte aj otec Eleanor. Premýšľam čo o tom filme vôbec napísať. Proste je to o pokusoch v bielej miestnosti, ktorá je plná rozličných nástrah zo stropu aj z podlahy. Elektrika, kyselina, plyn, zima... čokoľvek si zmyslíte. Režijne to vyzerá okey, herecky je to tiež celkom okey. Vizuály moc zaujímavé nie sú a rovnako ani atmosféra vo filme moc nie je. Vieme ako to dopadne, vieme odhadnúť čo sa asi stane. Priznávam, že jedno mi nenapadlo, no keď mi film pripomenul jeden zásadný fakt, dalo to celé zmysel. Neviem komu film odporúčať. Nie je hrozný, ani dokonca ne je vyslovene zlý. Ale nemá toho moc čo ponúknuť, videl som lepšie filmy s podobnou témou a celkovo sa mi ťažko s Eleanor prepája, keď vidíme aké zverstvá reálne robí a z akého dôvodu. Myslím si, že vonku sú lepšie filmy. Napríklad "Infinity Chamber". Odhovárať vás nebudem, ale nemyslím si, že je film hodný vášho času. Hodnotenie: C ()