Policista a lékařka řeší emocemi nabitou záhadu, když sedm místních obyvatel náhle vstane z mrtvých a těší se perfektnímu zdraví. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Zádrhel (2015)

Po první sezóně jsem byl velmi spokojený a těšil jsem se na další pokračování, téma seriálu mě bavilo, a přestože nešlo zrovna o akční počin, měl příběh spád. S každou další řadou ale kvalita scénáře upadala, a s tím se snižovala i má spokojenost. Od počátku seriálu položili tvůrci celou řadu otázek, na které jsem opravdu chtěl znát odpovědi, postupně mi ale došlo, že scénáristovi o žádné odpovědi nešlo. Za všechno prostě může vyšší moc, ať už jsou to zákony vesmíru, přírody nebo vousáč na obláčku. Zklamání. ()

Série 1 (2015) (S01)

Nebudu psát, že mě Australané příjemně překvapili, protože bych lhal. Nepřekvapili. Já jsem s dobrým výsledkem vcelku počítal, Nový Zéland a Austrálie mají totiž kromě špičkového rugby i velmi kvalitní filmaře, takže mě úplně jiné pojetí zombíků potěšilo i pobavilo. Alespoň jsem měl komu fandit:-D ()

Oživení (2015) (S01E01)

Úvodní epizody seriálů většinou hodnotím třemi hvězdičkami, bývají zpravidla rozjezdové (pouze seznamují diváka se základním dějem a postavami), ale tady jsem jeden kousek přidal. Málokdy se stává, že nás nemrtvé (zombíky) tvůrci nevykreslí jen jako tupé, pomalé mozkogurmány, a já jsem za každou výjimku vděčný. Musím ale přiznat, že mě překvapil australský zvyk, pohřbívat mrtvé nahé. Tedy, já to chápu, taky mi přijde zbytečně drahé oblékat nebožtíky do něčeho od Armaniho, já jen, že k nám tento zvyk zatím nedorazil. ()

Jsem v pekle? (2015) (S01E02)

Po dvou epizodách sice nemůžu říct, že by seriál zrovna překypoval akčními scénami, a přesto mě zatím slušně baví. Australany jako národ příliš nemusím, připadají mi až přehnaně sebevědomí, ale jejich filmy a seriály u mě povětšinou bodují. Doufám, že kvalita vydrží. ()

Zázrak, nebo trest (2015) (S01E03)

V popisce seriálu je sice napsáno drama, ale s Paddym Fitzgeraldem se vždycky slušně zasměju. Stejně jako v předchozích dvou epizodách ani tentokrát nedošlo k ničemu velkému, a přesto jsem se nenudil. Už mi to začíná být vážně divné, že by nějaké podprahové působení? ()

Spravedlnost neexistuje (2015) (S01E04)

Příběh se sice ani ve čtvrté epizodě nepohnul příliš kupředu, alespoň jsem ale dostal příležitost, dozvědět se něco bližšího o obou nejtajemnějších postavách a Paddy mě zase jednou mohl dobře pobavit. Nejsem sice lékař, ale na Kirstenině místě bych se zanícenou nohou do jezera nelezl. ()

Beznadějný trojúhelník (2015) (S01E05)

Přestože se v pátém dílu nečekaně oteplilo, neměl jsem s tím větší problém, jednu chvíli to bylo dokonce vtipné. Paddy opět všechno odlehčil a Vicova dějová linie nabrala spád ( v jeho případě to platí doslova). Jamesův výraz při výměně názorů jeho manželek byl k nezaplacení :-D ()

Pravidla musí existovat (2015) (S01E06)

K tomu všemu, co na mě v předchozích epizodách fungovalo, se ve finále přidal i dosud chybějící akčnější děj. Odpovědím na otázky se sice tvůrci vyhýbají jako muslim šunce, ale o to více situaci zamotali dalšími tajemstvími. No, a po tom závěru si další sezónu určitě nenechám ujít. ()

Série 2 (2017) (S02)

Po velmi dobrém pocitu z první sezóny přišlo v průběhu druhé řady nemilé vystřízlivění, chvílemi jsem měl pocit, že sleduji jednu ze slabších řad Walking Dead nebo seriál Lost. Děj byl místy příšerně natahovaný, pořád někdo někoho hledal a ke skutečnému vývoji příběhu docházelo jen sporadicky. Přestože měli tvůrci občas světlé chvilky, na třetí sérii už se příliš netěším. ()

Jedinečná holka (2017) (S02E01)

V komentářích k epizodám první sezóny jsem Australany celkem chválil, první díl druhé řady mě ale příliš nepřesvědčil. Nemrtvých terminátorů nějak moc rychle přibývá, zvedl se i počet vedlejších (možná pro děj důležitých a možná taky ne) postav, ale příběh jako takový v podstatě stagnoval. Ale alespoň vím, že když po mně půjde nemrtvý zabiják, je čas připravit horký nápoj. ()

Dvě pravdy (2017) (S02E02)

No jo, kvalita šla proti předchozí sezóně dolů. Ani tam to nebyla žádná akční smršť, ale pořád jsem měl pocit, že se něco děje. Druhá epizoda sice přinesla několik potenciálně důležitých záležitostí, zbytek mi ale připadal jako zbytečná vata, kterou se jen nastavuje děj. ()

Příliš lidské (2017) (S02E03)

Poprvé jsem měl v této sezóně pocit, že se něco dělo. Tvůrci sice podle svého zvyku neodpověděli na žádnou z otázek, které se v průběhu vynořují, ale byl jsem jim vděčný alespoň za těch pár náznaků. Doufám, že se touto epizodou dostal seriál do těch správných kolejí. ()

Povinná péče (2017) (S02E04)

Po minulé epizodě jsem měl dojem, že se seriál zase začal dostávat do tempa, ale těšil jsem se předčasně. Čtvrtý díl rychle ztratil tah u Kirstenina pátrání, ty rozhovory byly fakt zbytečně zdlouhavé a ani Paddyho dějová linie už není, co bývala. K jediné zajímavé záležitosti tak došlo až v samém závěru. ()

Zatraceně poznamenaní (2017) (S02E05)

Je škoda, že se tvůrcům nepodařilo úspěšně navázat na první sezónu, předposlední epizoda přinesla spoustu rozhovorů o ničem, nemrtví neustále někam odcházeli a bylo je nutno hledat, takže jsem si nemohl nevzpomenout na seriál Walking Dead, v němž se zase až příliš často bezcílně pobíhalo po lese. ()

Dopis (2017) (S02E06)

Škoda, že se většina epizod druhé sezóny nepovedly alespoň takto. Jasně, i ve finálním dílu byla spousta kopanců ( například Jamesovi stačil pouhý pohled na projektil, aby hbitě určil, že je z policejní zbraně), ale jako celek to na mě slušně fungovalo. Dokonce jsem se z některých náznaků i něco dozvěděl, což jsem ani nečekal. ()

Série 3 (2019) (S03)

Třetí sezóna jen prohloubila mé zklamání po druhé řadě. Tvůrci se soustředili na vytváření nových vedlejších linií, ke kterým si pomohli přidáním nových postav. To, co mě doopravdy zajímalo, zůstávalo po celou dobu stranou, abych v závěru pochopil, že si autor scénáře ukousl příliš velké sousto. ()

Máma (2019) (S03E01)

Start třetí sezóny byl opravdu špatný. Tvůrci krouží kolem zásadních informací jako levostranně ochrnutý plavec v bazénu- ať už vyvinou jakékoli úsilí, cíl zůstává v nedohlednu. Přibývají nové postavy, příběh postupně košatí, ale zároveň se mění v něco, co začíná připomínat hromadu exkrementů. ()

Podstata (2019) (S03E02)

Druhá epizoda třetí řady byla přece jen o něco málo lepší než úvodní díl, postarala se o to Williamova dějová linie, která konečně zase jednou přinesla náznak něčeho podstatného. Události kolem Kate mě ale příliš neoslovily a Jamesův návrat jsem si snad ani nepřál. ()

Poprvé (2019) (S03E03)

Na první pohled šlo o dějem nabitou epizodu, v níž nebyla nouze ani o akci, ale... Problém byl v tom, že se řešily méně podstatné problémy jednotlivých postav, zatímco hlavní dějová linie zůstala v podstatě stranou. No jo, no, bylo nasmlouváno šest epizod, tak se to musí zase patřičně natáhnout. ()

V bezpečí (2019) (S03E04)

Čtvrtá epizoda u mě vyvolala podobné pocity jako předchozí díl, celé se to tvářilo, jako že se něco děje, ale ve výsledku zjistíte, že jste se opět nedozvěděli nic podstatného. Číňan mě navíc příliš nebaví, já takové ty pitvořící se postavy příliš nemusím. 3*- ()