liquido26

Nízkorozpočtový retro noir, pro mě ultimátní guilty pleasure. Všechny noirové prvky (voice over, flashbacky, vyhořelý detektiv, tajemná nebezpečná svůdná femme fatale, zkorumpovaný polda, překombinovaná a zamotaná zápletka, ...) pěkně po kupě a všechny tyto klišé jsou hnána místy trochu do extrému (Policajti se tu např. chovají jako regulérní gangsteři). Má to pečlivě vypiplanou atmosféru 40. let, je to skvěle stylizované, ale místy až trochu přestylizované. Občas jsem měl pocit jako kdybych se koukal na obarvené Sin City, někdy to zase na mě budilo dojem, jako kdyby to natáčeli začátkem 90. let. Scénáři by neuškodilo občas trochu učesat a zkrátit některé dialogy. Nicméně voiceover s typickým břitkým humorem, suché hlášky hlavního hrdiny atd., to vše je přítomné a rozhodně to tam perfektně sedí. Herci jsou více méně dobře zvolení, hlavní hrdina, který je zároveň scénáristou i režisérem, rozhodně, někteří trochu přehrávají (asi nejvíc mě iritoval boyfriend Jennifer), hlavní záporák občas trochu působí jako karikatura komiksového záporáka, no a Britney Powell, je docela sexy MILFka, která ale občas trochu budila dojem, že si odskočila z natáčení nějakého filmu pro dospělé. ___ Celkově vzato jsem moc rád, že jsem to viděl. Je to velká pocta noirům, občas to možná malinko působí jako nechtěná parodie, ale to vůbec nevadí. ()