Vraždy ve Stratfordu - Série 1 (2018) (séria)

Mámení noci svatojánské (S01E10)

(epizóda)
  • Veľká Británia Ill Met by Moonlight

Mia je puberťačka, jejíž matkou je Lady Tania. Jednou v noci Lady Taniu vzbudil hluk, a když se vydala zjistit, co se děje, zjistila, že jí nejspíš Mia ukradla velmi cenný náhrdelník a zmizela s ním. Lady Tania si najala Franka a Lu, aby náhrdelník našli. Pokud najdou i dceru, tak dobrý. Pokud náhrdelník najdou do večera, kdy se koná u Lady doma každoroční ples, zaplatí jim deset tisíc liber. Dvojice začíná ihned vyšetřovat a jejich první kroky vedou k Miině nejlepší kamarádce Helen. Helen prý viděla Miu naposledy několik hodin před jejím zmizením. Helen pověděla Lu, že Mia už pár měsíců chodila s mladíkem jménem Dimitri. Když to Lu zjistila, zavolala si Franka na pomoc a s Dimitrim si promluvili. Dimitri tvrdil, že šlo jen o sex, ale když mu dvojice prohrabala věci, našli účtenku na diamantový zásnubní prsten. Než se ale dvojice stihla vydat po této stopě, zavolala jim Lady Tania. U ní na zahradě totiž někdo objevil zakrvácený svetr, který patří Mie, a u něj byl vyděračský vzkaz. Lady Tania musí připravit padesát tisíc liber jako výkupné, jinak prý Mia zemře. Vyděrači Lady zakázali, aby zapojila policii. Frank a Lu se o to musí postarat sami. Lu následuje stopu se zásnubním prstenem. Lu se s majitelkou obchodu se šperky zná, takže zjistila, že Dimitri prsten koupil, ale toho dne ráno ho chtěl zase vrátit. Dimitri jim toto potvrdil a také jim řekl, kde v noci byl. Helen potvrdila, že byl u ní. Dimitri byl prý zničený, takže spolu popíjeli, až se spolu nakonec vyspali. Dimitri ve dvě hodiny ráno odjel, takže on i Helen mají alibi. (TV Prima)