Budoucnost lidstva je v sázce. Skupina vědců a mocný telepat se na palubě vesmírné lodi plné tajemství vydávají do neznáma. (Netflix)

Recenzie používateľa Ronkar k tomuto seriálu (7)

Nightflyers (2018)

Poměrně slušný sci-fi horor, alespoň na Syfy produkci. Výprava, triky, herci, atmosféra, vše mi přišlo ok místy dokonce výborné. Topkou téhle stanice ale stále zůstává Expanze. Z knížky si seriál bere jen námět, jména některých postav a pár motivů, což ale neberu jako výtku, protože předloha není kdovíjaká sláva, jen fajn jednohubka. V některých věcech mi TV produkce přišla výrazně lepší. I když má Nightflyers zajímavé motivy a docela slušně pracuje s některými postavami (Aghata, Thale, Karl), celkově působí uspěchaně a mnohdy nelogicky (chování posádky je místy fakt retardované a nedává smysl). Tu a tam se skáče od scény ke scéně bez rozumné návaznosti, což ničí emocionální efekt a upřímně řečeno, ten oppening si mohli tvůrci odpustit. Jde o zcela zbytečný spoiler, který nijak nepomáhá ději, a když na něj pak dojde, nepůsobí tak silně, jak by mohl (a to je Aghata asi nejsympatičtějí postava příběhu). Zatímco jiné seriály natahují děj o ničem, tady se toho děje hodně a 2-3 episody navíc by prospěly logičtější návaznosti na konkrétní události. Hodně přešlapů by se přitom dalo poměrně snadno napravit zásahem do scénáře. UI, virtuální realita, telepatie, mimozemský život, alternativní reality - je to prostě mišmaš jako ze Star Treku. Jenže space opery v TV produkci mají obvykle na jednu sezónu minimálně dvojnásob episod a fungují epizodicky. Tady se tak vcelku slušné nápady míjí účinkem a dohromady zatím pořád nefungují uspokojivě. Jediné, co považuji za výborné, bylo vše kolem telepatie a odhalování mimozemských "technologií". Od 7 dílu nabírá děj obrátky a několik emotivních scén v závěru mi připadalo fajn, ale vyšumí to do poněkud nemasné neslané pointy. Pokud však bude pokračování, určitě na něj mrknu. Potenciál byl v rámci námětu větší, než co divák dostane, ale extra stěžovat si nebudu, protože mě to nepustilo a by jsem zvědavý na finále. Rozhodně to ale není pro každého. Za mě lehký naprůměr a 75%. ()

Vše, co jsme po sobě zanechali (2018) (E01)

Pročpak ta nízká hodnocení? Podle trailerů bylo jasné, že půjde o mix sci-fi a (béčkového) hororu. A první díl nadělí divákovi přesně to, co od tohoto žánru může čekat a navíc v kvalitním provedení. Nightflyers totiž mohl být primitivní krvárnou (kterých je bohužel přehršle), ale v příběhu se už teď skrývá víc. Jsem překvapen, co vše se smyslupně podařilo tvůrcům do episody nacpat (seznámení s postavami, misí a technologiemi, mimozemská civilizace, telepatie, kybernetika, genetické inženýrství, VR a k tomu horor). Postavy působí živě a některé jsou hodně zajímavé. Psychiatrička je sympatická ženská, kapitán tajemný, telepat (zatím top charakter!) správně děsivý. Má to silnou atmosféru, dobré triky i výpravu (asi jako na úrovni Expanze). Není to zcela přímočaré a už teď máme dostatek zajímavých otázníků v zápletce = nejsem si jistý, kam to bude směřovat. Jistá béčkovost je samo sebou součástí, ale k tomuto žánru patří. Mezi TV seriály zajímavé překvapení, které má potenciál. ()

Bílý králík (2018) (E04)

Zatím nejzajímavější episoda, dává hodně potenciálu do budoucna. Jsem rád, že je tam více zápletek i motivů. Je taky fajn, že se díl od dílu rozvíjí pozadí postav. ()

Posvátný dar (2018) (E06)

Tak tohle byla super úchylná episoda! :D ()

Přenos (2018) (E07)

Nabralo to fakt hodně silný obrátky. Děje se tam toho hodně. Zatím nejlepší, co Nightflyer předvedl. Konec mě vyděsil. ()

Znovuzrození (2018) (E08)

Děje se tam toho hodně a pořád to graduje. Jsem zvědavý na poslední dvě episody. ()

Ikarus (2018) (E09)

Pořád je to hodně dobré a nové schopnosti L jsou hodně fajn. Zápletka nám vygradovala do dvou hlavních konfliktů. Připadá mi, že scéna v úvodu, které se dočkáme právě zde je bohužel přece jen tlačena trochu uměle. Zkrátka tam chybí víc souvislostí a tvůrci si měly s některými motivy dát víc na čas. Lépe je budovat. Na druhou stranu smrt Aghaty mě hodně mrzí, protože to byla sympatická postava a důvod proč to udělala dává mnohem hlubší smysl, než jak to působí na začátku. ()