Dvoudílný britský snímek sleduje osudy dvou rodin na anglickém venkově ve 40.–50. let 20. století. Ústřední postava, Lewis Aldridge (George MacKay), je doživotně poznamenán smrtí své matky, za kterou je částečně viněn svým okolím, a nezvládá se začlenit mezi ostatní děti. Oporou mu je jen Kit Carmichael (Jessica  Barden), která rovněž ví své o zraněné psychice, odlišné povaze a nechápavé rodině. Film předsavuje téma psychického utrpení, fyzického násilí a povrchní společnosti, která nemá pochopení ani odpuštění. (Candice)

bllm

Smutný až depresivní dvoudílný film. S hlavním hrdinou Lewisem se autoři rozhodně nemazlí, po traumatickém zážitku v dětství už se to neustále valí ze všech stran a podobně jsou na tom i všechny ostatní postavy. Jediní šťastní jsou na začátku Lewis a jeho maminka, po její smrti, už se ve filmu neobjeví snad nikdo další, každý si s sebou nese něco, co mu nedovoluje být aspoň trochu šťastný. ()

Morien

Oh my. Velká depka, a výkon George MacKaye je tak intenzivní a přesvědčivý, že by měl snímek na začátku obsahovat trigger warning. Otevřelo to ve mně dveře, která se otevírají jen velmi zřídka. ()

hastafix

Popis naprosto neodpovídá ději. Tento dvoudílný seriál je velice věrná adaptace stejnojmenné knihy, kterou já osobně miluji. Chlapec přijde v dětství o veselou nekonvenční matku se kterou má skvělý vztah a musí vyrůstat v anglickém městečku plném konvencí a pokrytectví pouze se svým chladným zlomeným otcem který strávil velkou část dětství hlavního hrdiny ve válce a nevlastní matkou, u nichž nenachází pochopení ani pomoc. Někomu se to může zdát jako nudná série,ale před shlédnutím doporučuji přečíst knihu. Na tomto příběhu je něco určitým způsobem krásného a optimistického. ()