JamesSi

Po dlouhých šesti letech jsme se dostali dalšího Lastmana. Druhá série to musela mít těžké nejenže musela navázat na komixovou sérii po zcela odlišném prequelu (série 1), ale zároveň si tvůrci zvolili, že půjde o 6 40-ti minutových epizod. Každá epizoda se má zaměřit na jednu postavu - na jednoho hrdinu. První epizoda Richard je navázání na první sérii, které neurazí, ale hned od druhé se začne žánr měnit. Epizoda 2 - Harry je neuvěřitelná body-horror komedie o jednom feťákovi, který se propadne do Údolí Králů. U některých scén jsem se vyloženě chechtal nad neuvěřitelně přehnaným gorem a hororovými fantasy koncepty. Třetí epizoda o Tomie Kataně se vrací do současného metropole, kde se řeší zkorumpovanost politiků. Tahle epizoda děj trochu vykolejí, jelikož po předchozí epizodě je to prostě běžné dráma. Naštěstí další epizoda o Siri je jedna z nejkontroverznějších epizod roku. Nebo alespoň by byla, kdyby seriál by byl více sledovaný. Myslím si, že co tvůrci udělají s jednou postavou je velmi šokující a překvapivé. Dokážu si představit, že kdyby fanoušků bylo víc tak se ještě bude pár let debatovat zda-li to bylo dobré rozhodnutí. Tahle epizoda je asi nejvíce emotivně devastující epizodou, kterou jsem letos viděl. Z jakéhokoliv seriálu. Když jsme u toho - je asi nutné zmínit, že světy v Lastmanovi jsou dost sexistické. Ať už jde o přehnanou sexualizaci a kapitalismus v "současnosti", tak fundamentalistické náboženské fanatiky v Údolí králů (Řád). Nemyslím si, že tvůrci jsou nějací misogeni. Všechny ty zlomyslné věci dělají naprosto záporné postavy. Občas to však skoro připomíná práci s postavami v Sin City, kdy vidíme prostě to nejhorší z lidstva (i když ženské postavy jsou asi trochu propracovanější než v Sin City). Prostě však je toho trošku už moc. Upřímně jsem si po čtvrté epizodě chtěl dát sprchu. Epizoda Marianne nám ukáže love-story zombie apokalypsu s Howardem a Marienne s trochou nekromancie. Hned navazuje na první sérii, takže se dozvíte, co se stalo s jednou z důležitých postav z první série. Poslední epizoda Sam je variace na Battle Royale, kde vězni bojují proti lovcům z lidu. Mezi lovci je například desetiletý syn drsného vojáka, instruktor plavání nebo matka od rodiny s plamenometem. Mezi vězni je zase bezruká žena, která uškrtila svého manžela. Čím neřeknu. Tahle epizoda byla fakt vtipná a často jsem se smál nahlas. Nakonec se všechno hezky spojí a konec seriálu naznačí, že další série bude pokračovat asi jako adaptece komixu. Pokud lidé komix nečetli, tak to pro ně bude asi masivní cliff-hanger. Animace je slušná i když si myslím, že v minulé sérii byla o trochu lepší. Musím říct, že na západě se nedá zatím najít seriál, který je podobný Lastmanovi. Francouzi se s ničím nepářou. PS: Bontonfilm bude prý prodávat soundtrack na Vinylu. WTF. ()