zolo

Tato minisérie trpí několika neduhy... Příběh je tuctový, ničím neobohacuje a je podán tak, aby sice naznačil, ale neurazil. Velkým špatným je výměna herců vlivem časového posunu v ději, která je tak necitlivá, že casting bych za to vypráskal bičem a přibral k tomu i maskéry. Další neduh vidím v pramalé snaze zprostředkovat emoční prožitek, čímž vyprávění působí ploše a nezaujatě. Herci i v emočně vypjatých scénách mluví klidně, nevzrušeně, říká-li někdo někomu, že ho má rád či miluje nebo ho nenávidí, působí to, jak kdyby dotyčný žádal o 2 housky na krámě. Nejsem příznivcem hysteroidních výlevů, ale takový emoční chlad jsem už dlouho na plátně neviděl. No a jak jinak... až trapnou snahu o multikulti už ani nemá cenu komentovat. Pokud byl donedávna povinný aspoň jeden černoch v obraze, tak tady už se začíná přitvrzovat. Takže sumasumárum... jedná se o TV zpracování zřejmě šité horkou jehlou, s průhledným důrazem na edukativní poslání, s, předpokládám, rozpočtem značně limitovaným, a, bohužel, i patrným na výsledku. ()

jiri.twist

I já se přidám k zástupu děkujících našemu kolegovi Hadonosovi za dokonalé titulky, které umocnily můj dosti hluboký dojem z tohoto miniseriálu. Nečiním tak v Komentářích, protože si myslím, že se tím zbytečně zahlcují a jsou i jiné možnosti (palec nahoru, soukromá zpráva, recenze). Dávám v průměru za 8, celkově to bylo po všech stránách kvalitní včetně herců. Kdybych měl rozdělit známky na díly, tak potom 9, 7, 8. Jednička mě zaujala nejvíc a v ní mladý Victor v podání Benjamina Voisina, dějově pro mě nejméně chytlavá byla dvojka. Jednotlivé díly hodně skáčou v čase dopředu, proto ten skutečný věkový nepoměr v jedničce mezi Victorem a Sergem. Nejvíce mě zaujaly kromě již zmíněného mladého Victora především otec Charles (Frédéric Pierrot) a Serge (Stanislas Nordey). Oba herci zvládli všechny tři díly v různých časech a především "otec" se hodně dobře předvedl. Díky tvůrcům za tento zážitek. Pěkné, hezké, prostě ŽIVOT !! 8888 ()