Když Laura (Belén Rueda) v novinách spatřila fotku své mladší sestry, vydala se ji zachránit. Sama, ztratila už totiž důvěru v akceschopnost OSN i španělských orgánů, s jejichž pomocí doposud po nezvěstné příbuzné, o níž už dlouho nemá žádné zprávy, pátrala. Snímek byl pořízený v severním Kongu, a tak zakoupila letenku do Kinshasy, kde přestoupila na vnitrostátní linku. Přímo do Virungy se na první pokus nedostala, během přistávání začali povstalci na letadlo střílet. Tehdy měla štěstí – ostatně na tomto kontinentu zdaleka ne naposled – piloti ještě stačili stroj zvednout a všechny zachránit, přeletěli hranici a nakonec přistáli ve Rwandě.
Přesto od svého rozhodnutí neupustila! V jednom centru pro děti bez domova a válečné sirotky se seznámila s týnejdžrem, který její sestru kdysi znal a který nakonec svolil – třebaže jemu hrozí mezi povstalci dokonce větší nebezpečí než bílé dámě – že Lauru bude na její cestě doprovázet. Když přepluli jezero Kivu, ocitla se Evropanka v zemi, kterou nechápe a ani nemůže chápat, v zemi kde se situace mění podobně rychle, jako zde přechází den v noc, v zemi kde lidský život už nemá žádnou hodnotu. (chamonix)

Malarkey

Pár Amíků trhlo úspěch, když odvyprávělo nějaký ten temnokrutý příběh z Afriky…protože takových tam je tucet a dalších dvacet tuctů kolem. Takže se vůbec nedivím, že Španělský Netflix coby největší evropská dceřinka Netflixu, si zfoukla do filmotéky podobný kousek. Herečky mi sice svým smýšlením úplně neseděly a občas jsem si říkal, proč se tak chovají, ale po filmařské stránce tu jsou momenty, které ukazují strach a hrůzu, kterou si v dnešní lidsky vyspělé a současné Evropě vůbec nedovedeme ani představit. ()