silentname

Má to síce kvality TV thrilleru, no nie je to najhoršie. "A Deadly View" je v podstate celkom fungujúci thriller, ktorý niektoré prvky zvláda dobre, iné zase musí riešiť dávkou klišé, ktoré sú otrepané a len to spomaľujú. Sara Mitch je podľa mňa veľmi dobrá a dáva filmu potrebnú charizmu a cítiť cez ňu všetku tú paranoju, ktorú prežíva a miestami som zvažoval, či skutočne niečo videla, alebo to len chcela vidieť a podobne. Lenže postupne sa to všetko začne rozuzľovať a pochopíme jednotlivé veci a súvislosti. Takže celkom si myslím, že film je dobre pozerateľný už čisto z faktu, že nám ponúka celkom dobrú hlavnú hrdinku. No potom sú tu postavy, ktoré doslova sú len do počtu a dokopy sú absolútne nepoužiteľné. A to sú všetci susedia (až na jednu výnimku). Keď ich stretneme, niečo málo sa dozvieme, no potom sú tu absolútne na nič. Žiadne momentky, žiadne dialógy ani nič podobné. Proste sú len susedia, s ktorými sa Rachel ocitne na nepriateľskej línii. Potom tu máme snúbenca Petera, ktorý je podľa mňa len starý známy neveriaci snúbenec a jeho matku, ktorá je skutočne tak otravná, že som jej mal plné zuby. A ako som povedal, je tu jedna susedská postava, ktorá má aj nejakú rolu. A tou je Sandy. A myslím si, že Brigitte Kingsley jej dala celkom dobrú charizmu. Takže ju celkom prijímam. Zhrnutie je teda také, že keď sa film sústredí na paranoju Rachel a snaží sa budovať atmosféru, je to celkom dobré. Keď skĺzneme do klišé (a je ich tu skutočne dosť), tak sa to všetko spomalí a začne nudiť. Zvážte si podľa toho, či je to film, ktorý vás zaujme, alebo nie. Hodnotenie: C ()