Vrah z prádelny

(festivalový názov)
  • Taiwan Qingtian jie yi hao (viac)

Problémem zaměstnání v čistírně obleků kryjící rozjetý zabijácký byznys je fakt, že přijde chvíle, kdy dojde i na vaše špinavé prádlo. Když tedy nejlepšího nájemného vraha firmy začnou ve dne v noci stíhat duchové jeho obětí, je to sakra problém. Leda že byste našli lidské médium, které s nimi dokáže komunikovat... (MFF Karlovy Vary)

rakosabasta

Takový zvláštní tchajwanský film v duchu Šestého smyslu a Tarantinovské vyvražďovačky. Hodnotím bohužel jen první cca polovinu filmu a konec, boť prostřední část zabilo šílené horko, pozdní hodina a dlouhá stopáž. Jestli se mi podaří shlédnout film jednou celý, možná že hodnocení upravím... Ale to, co jsem viděla mě překvapilo a bavilo. ()

humanbeing

Viděno v rámci půlnočních filmů na KVIFF. Nevěděl jsem, co očekávat, takže jsem byl příjemně překvapený, že jde o duchařskou komedii, a ne o slasher. K duchařinám mám asi blíž, navíc ty asijské měly (a myslím, že stále mají) něco do sebe. Čínské, hongkongské, potažmo ty tchajwanské, jsou zajímavé tím, že duchové v nich často bloudí - nečíhají, neútočí - a nejsou vyloženě nepřátelští. Po stránce horrorové film nabízí, krom samotných duchů, především popravy, které jsou provedené až nepříjemně chladným způsobem. Komediální složka tu překvapivě funguje, také díky srandovní interakci mezi protagonisty (on - zabiják, kterého pronásledují duchové jeho oběti; ona - médium, které se nechává posednout duchy). Líbilo se mi i zajímavé příběhové pozadí. Půl bodu navíc za příjemnou atmosféru na projekci ve Varech. Celkově jsem s Laundrymanem velmi spokojený. ()

Jhershaw

Začátek mě poměrně bavil, mix duchařiny, akce a humoru, s docela sympatickými postavami. I vizuálně se mi to líbilo. Ale pak se projevila délka, dennní doba i vydýchaný vzduch v Času a já se už nedokáza soustředit. ()